Acasă Sport Fotbal Amical | CSM Slatina s-a impus şi cu Sporting Roşiori

Amical | CSM Slatina s-a impus şi cu Sporting Roşiori

Divizionara secundă CSM Slatina a câştigat şi cel de-al patrulea joc amical al iernii. Trupa lui Dan Oprescu s-a impus astăzi, cu 3-1, în faţa echipei de eşalon inferior Sporting Roşiori. Meciul a avut loc pe terenul sintetic din incinta Complexului „1 Mai“. La pauză scorul a fost 0-0. Golurile învingătorilor au fost marcate de Robert Gherghe (’55), Constantin Radu (’62) şi Dorin Toma (’85).

Antrenorul formaţiei gruprii de pe malul Oltului, Daniel Oprescu, a folosit formule distincte şi în acest joc de verificare.
CSM Slatina, prima repriză: Ionuţ Pop – Mitran, Smirnov, Marian Manea, Alexandru Dinu – Andrei Traşcu, Anghelina – David Oprescu, Ciocâlteu, Leaţă – Mykhaylo Plokhotnyuk.
CSM Slatina, repriza a doua: Silveanu – Abel Stan, Gherghe, Sălcianu, Alin Pisăru – Dorin Toma, Marian Şerban – Cristinel Dinu (’70, Adrian Niţă), Constantin Radu, Luis Niţu – Palade.

În jocurile anterioare, CSM Slatina a înregistrat următoarele rezultate: 3-0 cu Minerul Costeşti, 0-5 cu Universitatea Craiova, 2-0 cu Cetatea Turnu Măgurele.
Următorul meci de pregătire va avea loc sâmbătă, în deplasare, cu Progresul Spartac.

Citeşte şi: Mititelu s-a sucit: „Nu vreau să mă trezesc cu o suspendare“