Acasă Sport Fotbal Răzvan Lucescu a acces cu PAOK în semifinalele Cupei Greciei

Răzvan Lucescu a acces cu PAOK în semifinalele Cupei Greciei

PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei, după ce a trecut în dublă manșă de Panathinaikos, cu scorul „general“ de 3-1. Victoria din tur, cu 2-0, a „salvat“ echipa antrenată de Răzvan Lucescu, pentru că în manşa secundă, desfăşurată joi seară, pe terenul „verzilor“ a fost 1-1.

PAOK Salonic a fost condusă la pauză, în urma golului marcat de Gnezda Cerin (’18). Reuşita care a adus liniştea în tabăra lui Răzvan Lucescu a fost semnată de Nelson Oliveira, dintr-o lovitură de la 11 metri (’78).

De consemnat faptul că oaspeţii au avut şi un gol anulat pe motiv de offside în minutul 52, reuşit de Narey.
PAOK a încheiat meciul şi cu un om minus pe teren, după ce Thomas a primit cartonaşul roşu în minutul 89, în condiţiile în care intrase pe teren în locul lui Olivera în 88!

În următoarea fază a competiției, PAOK Salonic o va întâlni Lamia, echipa clasată pe locul 13 în campionatul Greciei.

Citeşte şi: Pavel Badea, despre transferurile lui Mihai Rotaru: „Deşi îl ştim zgârcit, a băgat mâna în buzunar“