Acasă Sport Fotbal Premier League | Tottenham și Chelsea n-au început anul cum și-au dorit

Premier League | Tottenham și Chelsea n-au început anul cum și-au dorit

Aston Villa, echipă antrenată de spaniolul Unai Emery, s-a impus cu scorul de 2-0 pe terenul formaţiei Tottenham Hotspur, într-un meci disputat duminică, din etapa a 18-a din Premier League.

Oaspeţii au deschis scorul prin Emiliano Buendia (’50), după o respingere greșită a portarului francez Hugo Lloris, aflat la primul său meci după finala CM din Qatar.
Rezultatul final a fost stabilit de Douglas Luiz, după un assist al lui John McGinn (’73).

Tot duminică, nou promovata Nottingham Forest a remizat pe teren propriu cu Chelsea, scor 1-1. Londonezii punctat în prima repriză, prin Raheem Sterling (’16). „Pădurarii“ au restabilit egalitatea în minutul 63, prin Serge Aurier (’63).

Acestea au fost ultimele două partide din etapa a 18-a din Premier League. În Anglia nu e loc de pauză, astfel astăzi va debuta runda 19.