Acasă Sport Fotbal Liga 3 / Universitatea II Craiova, victorioasă pe terenul formației ACSO Filiași

Echipa secundă a clubului Universitatea II Craiova s-a impus cu 2-1 în partida susținută sâmbătă, în deplasare, în fața formației ACSO Filiași. Disputa a contat pentru etapa a 10-a, ultima din play-out-ul Ligii 3, seria 6.

Alb-albaștrii au deschis scorul prin David Ciolacu, cu un șut de la 12 metri (’3, 0-1).

Filieșenii au replicat în minutul 19 prin Cătălin Manolache, cu un șut din marginea careului de 16 metri.

„Leuții“ au marcat golul victoriei în minutul 56, prin Dumitru Popa, după un cadou făcut de portarul Alexandru Matei.

ACSO Filiași: Alex Matei – Alex Armășelu, David Stăiculescu, Eduard Dina, Cosmin Calu, Ionuț Zanfir, Vlăduț Popa, Cătălin Manolache, Alex Vulpe, Alin Pencea, Alex Fotescu.
Rezerve: Cosmin Uruiocea – Denis Prunaru, Andrei Militaru, Robert Tudor, Călin Șegău, Eduard Udrea, Ion Crețu, Dănuț Scuturoiu.
Antrenori: Victor Naicu, Cosmin Fruntelată.

Universitatea II Craiova: Matei Goga – Claudio Mocanu, Răzvan Nițuică, Mario Nețoiu, Constantin Olteanu, David Sala, Eduard Domnu, Marian Danciu, Mirel Neață, Dumitru Popa, David Ciolacu.
Rezerve: Florin Bănuță – Costin Matei, Mihai Cristescu, Raul Bușu, Ovidiu Iepure, Daniel Croitoru, Ștefan Bană, Cristian Lucaci, Bogdan Istratie.
Antrenori: Corneliu Papură, Dragoș Bon.

Liga 3, seria 6 – play-out, etapa 10 (ultima)

Sâmbătă, 28 mai:
ACSO Filiaşi – Universitatea II Craiova 1-2
Minerul Costeşti – Petrolul Potcoava 2-0
Sporting Roşiori – Flacăra Horezu 2-0

Clasament final:
1.ACSO Filiaşi 42 puncte (golaveraj 19-13)
2.Sporting Roşiori 39 (20-22)
3.Universitatea II Craiova 35 (26-15)
4.Petrolul Potcoava 33 (12-17)
5.Flacăra Horezu 25 (9-14)
6.Minerul Costeşti 17 (16-21)