Acasă Sport Fotbal LaLiga | Villarreal a tranșat meciul cu Celta Vigo din prima repriză

LaLiga | Villarreal a tranșat meciul cu Celta Vigo din prima repriză

Villarreal a reușit o victorie pe cât de categorică, pe atât de importantă vineri seară, în etapa a 18-a din LaLiga. „Submarinul galben“ s-a impus cu 4-0, în deplasare, în fața formației Celta Vigo. Toate golurile au fost marcate în prima repriză. Au înscris Gerard Moreno (’5), Moi Gomez (’14), Daniel Parejo (’19) și Fer Nino (’31).

Celta Vigo: Blanco – Mallo, Araujo, Murillo, Olaza – Yokuslu – Beltran (’73, Gonzales), Suarez, Baeza Perez (’46, Holsgrove) – Mendez, Mina. Antrenor: E. Coudet.

Villarreal: Asenjo – Pena, Albiol, Torres, Pedraza (’86, Costa) – Trigueros (’86, Coquelin), Capoue (’66, Chuwueze), Parejo, Gomez (’79, Bacca) – Moreno, Nino (’66, Pino). Antrenor: U. Emery.