Acasă Sport Surprize în Nations League. Germania şi Spania, rezultate modeste

Surprize în Nations League. Germania şi Spania, rezultate modeste

Germania a remizat cu Elveţia, 3-3, marţi seară, la Koln, în Liga Naţiunilor, după ce oaspeţii au condus cu 2-0 şi 3-2, în timp ce Spania a pierdut surprinzător în Ucraina.

Elveţienii au avut avantaj de două goluri după mai puţin de jumătate de oră, prin reuşitele lui Gavranovic şi Freuler, dar Werner a redus din handicap, iar Havertz a restabilit egalitatea după pauză. Gavranovic i-a adus pe oaspeţi în avantaj la scurt timp, însă Gnabry a marcat ultimul gol al partidei trei minute mai târziu.

Ucraina a obţinut o victorie de răsunet în faţa Spaniei, cu 1-0, la mai puţin de o săptămână după ce era surclasată de Franţa cu 7-1 în meci amical. Ţîgankov, de la Dinamo Kiev, a marcat golul victoriei.

Luxemburg a reuşit un rezultat neaşteptat, victorie cu 2-1 în Muntenegru, într-un meci cu un final încins, cu trei cartonaşe roşii.

De remarcat şi victoria Maltei în Letonia, cu 1-0, prin golul lui Steven Borg (90+7). Malta nu mai câştigase un meci în deplasare din iunie 2013. San Marino a obţinut primul său punct în istoria Ligii Naţiunilor, 0-0 cu Liechtenstein, în deplasare.