Acasă Sport Fotbal Amical / CSM Slatina a remizat cu CS Mioveni. Vlada a marcat...

Amical / CSM Slatina a remizat cu CS Mioveni. Vlada a marcat spectaculos!

Divizionara C CSM Slatina a susţinut sâmbătă cel de-al doilea joc amical din această iarnă. Echipa antrenată de Mihai Ianovschi a încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea din deplasare cu CS Mioveni, ocupanta locului 2 din Liga a II-a.

Gazdele au deschis scorul prin Balint, carea a reluat cu capul o centrare venită dintr-o lovitură liberă (‘5, 1-0).

Oltenii au restabilit egalitatea prin Marian Vlada, care a reușit o super execuție de la 35 de metri (’10, 1-1).

Antrenorul Mihai Ianovschi a folosit două formule distincte în testul din judeţul Argeş.
CSM Slatina, prima repriză: Nicuşor Grecu – Toma Bodri, Cătălin Găină, Marian Manea, Constantin Radu – Dorin Toma, Ovidiu Popescu – David Oprescu, Radu Necşulescu, Rareş Deta – Marian Vlada.
CSM Slatina, repriza a doua: Simion Velcu (Raul Bălbărău) – Mircea Scheau, George Cotigă, Cristian Preda, Alin Demici – Marius Grigore, Vasile Gheorghe – Daniel Turlea, Cătălin Doman, Laurenţiu Ana – Grigore Ceapă.

În primul test al iernii, CSM Slatina s-a impus cu 3-2, la Târgu Jiu, în faţa echipei Pandurii.

CSM Slatina mai are în program patru jocuri de verificare până la realuarea campionatului de la Liga a III-a, seria 3. Iată „tabloul“ cu amicalele: 19 februarie: CSM Alexandria (acasă), 22 februarie: Vediţa Coloneşti (acasă), 26 februarie: Unirea Bascov (acasă), 29 februarie: CSO Filiaşi (deplasare).