Acasă Sport Fotbal FC Hermannstad – Academica Clinceni 2-1 în Liga 1

FC Hermannstad – Academica Clinceni 2-1 în Liga 1

FC Hermannstadt a obţinut o victorie cu Academica Clinceni în ultimul minut de joc

FC Hermannstadt a obținut o victorie vineri seară cu Academica Clinceni, scor 2-1, în primul meci al etapei cu numărul şase din Liga 1. Sibienii au deschis scorul în minutul 3, după un autogol al lui Patriche. În repriza a doua, pe fondul unei dominări, Academica a reuşit să înscrie golul egalizator în minutul 81, prin Vojtus. Debeljuh a dat lovitura de grație pentru formația gazdă în minutul 90+5. Astfel, FC Hermannstad a obținut al doilea succes din acest sezon.

FC Hermannstadt: Rodrigues – Mățel, Viera, Stoica, Oprut – Caiado, Romario – Petrescu (’63, Dalbea), Yazalde (’81,Tsoumou), Cordea (’54, Joalisson), Debeljuh. Antrenor: Costel Enache.

Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Răuță (’69, Cebotaru), Patriche, Dobrescu – Sut, Barbu – Buziuc, Nsiah (’62, Buş), Ion (’55, Pârvulescu) – Voljtus. Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Joalisson ’54, Stoica ’72, Dalbea ’90+7 / Patriche ’15, Matei ’17, Vâlceanu ’90+1, Buziuc ’90+4.

Au arbitrat: Andrei Chivulete – Ciprian Danşa, Alexandru Vişan; Adrian Comănescu.