Acasă Sport Fotbal FCSB – Mlada Boleslav 0-0. Calificarea se decide în Cehia

FCSB – Mlada Boleslav 0-0. Calificarea se decide în Cehia

FCSB şi Mlada Boleslav au remizat alb la Giurgiu Foto: gsp.ro

FCSB și Mlada Boleslav au încheiat la egalitate, scor 0-0, în prima manșă din turul III al Ligii Europa. Astfel, soarta calificării se amână până la returul de săptămâna viitoare, din Cehia.

După un joc anost în prima repriză, roș-albaștri și-au revenit în ultimele 30 de minute, dar fără rezultat pe tabelă. Florinel Coman și Panțîru au irosit câteva ocazii importante de gol pe finalul meciului.

FCSB: Vlad – Crețu, Planici, Filip (’32, Panțîru), Soiledis – Popescu (’46, Moutinho), Cristea, Vînă – Palidă, Coman, Tănase (’80, Gikiewicz). Antrenor: Vergil Andronache.

Mlada Boleslav: Seda – Krapka, Takacs, Pudil, Marco Tulio – Bucha, Matejovski (’74, Budinsky), Hubinek, Ladra (’65, Fulnek) – Komlichenko, Mesanovic (’87, Auer). Antrenor: Jozef Weber.

Cartonașe galbene: Popescu ’16, Oaidă ’54, Coman ’90+1, Moutinho ’90+4 / Matejovsky ’28, Komlichenko ’47, Mesanovic ’56.

Au arbitrat: Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Jonas Emi; Fedayi San.

Partida retur va avea loc joia viitoare, în Cehia, de la ora 20.00.