Acasă Sport Volei Volei (m) / Greu în fața campioanei! SCMU Craiova, perdantă pe terenul...

Volei (m) / Greu în fața campioanei! SCMU Craiova, perdantă pe terenul Arcadei Galați

Voleibaliștii de la SCMU Craiova au pierdut cu scorul de 3-0 (25-15, 25-21, 26-24) meciul jucat pe terenul formației Arcada Galați, sâmbătă, în etapa cu numărul 17 a Diviziei A1.

Meciul a fost unul fără istoric, chiar dacă s-au duelat două dintre echipele importante ale campionatului. Gazdele au fost superioare în primele două seturi, pe care și le-au și însușit cu 25-15, respectiv 25-21. Craiova a dat mici semne de revenire în actul al treilea, a avut posibilitatea să prelungească partida, însă „a dat cu piciorul“ celor două mingi de set la scorul de 24-22. Galați a recuperat deficitul, apoi a închis meciul cu 26-24.

SCMU Craiova: Stöhr, Ćuk 4, Hernandez 8, Călin 6, Paez 4, Ćulafić 9 – Diaconescu (L). Au mai intrat: Durski și Tarța.

SCMU Craiova va juca următorul meci tot în deplasare, la București, în compania formației Dinamo București. Meciul este programat miercuri, 14 februarie, de la ora 18.00, în direct pe TVR 3.