Acasă Sport Tenis Irina Begu şi-a încheiat aventura de la Miami în faza sferturilor

Irina Begu şi-a încheiat aventura de la Miami în faza sferturilor

Perechea româno-ucraineană Irina Begu/Anhelina Kalinina a fost învinsă de cuplul Bernarda Pera (SUA)/Magda Linette (Polonia), cu 6-3, 7-6 (7/5), marţi, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului WTA 1.000 de la Miami, dotat cu premii totale de 8,8 milioane de dolari. Begu şi partenera sa au cedat după o oră şi 38 de minute.

Pera şi Linette au dominat primul set, câştigat cu 6-3. În actul secund, Begu şi Kalinina au condus cu 3-0, au fost egalate, apoi au ratat mingi de meci la 5-4 şi 6-5, pierzând în tiebreak, în ciuda faptului că au avut 3-1.

Begu şi Kalinina s-au ales cu un cec de 62.630 de dolari şi 215 puncte WTA la dublu.

Citeşte şi: Bianca Andreescu, în lacrimi la Miami! Accidentare îngrozitoare la gleznă