Liga I

Play-off, etapa a 9-a:
Sâmbătă, 11 mai: Sepsi – FCSB 1-5.
Duminică, 12 mai: CFR Cluj – „U“ Craiova 1-0.
Luni, 13 mai – ora 20.30: FC Viitorul – Astra Giurgiu 3-0.

Clasament:

1. CFR Cluj 9 7 2 0 15:3 50
2. FCSB 9 6 2 1 17:6 45
3. Viitorul 9 5 2 2 16:9 36
4. U Craiova 9 4 1 4 7:8 36
5. Astra 9 1 0 8 3:18 24
6. Sepsi 9 0 1 8 3:17 20

.

Play-out, etapa a 9-a:
Vineri , 10 mai: FC Botoșani – FC Voluntari 2-0, Dinamo – Gaz Metan Mediaș 2-0.
Sâmbătă, 11 mai: FC Hermannstadt – Concordia Chiajna 1-0, Poli Iași – Dunărea Călărași 4-0.

Clasament:

7. Mediaș 9 7 1 1 16:6 38
8. Dinamo 9 7 0 2 14:6 37
9. Botoșani 9 3 2 4 10:9 29
10. Iași 9 3 2 4 9:10 28
11. Voluntari 9 3 3 3 10:10 23
12. Hermannstadt 9 1 3 5 5:13 22
13. Călărași 9 2 3 4 5:13 21
14. Chiajna 9 1 4 4 11:13 16

.

Liga a II-a – etapa a 34-a:

Joi, 9 mai: CS Mioveni – Farul Constanţa 0-2.
Vineri, 10 mai: FC Argeş – Ripensia Timișoara 2-1.
Sâmbătă, 11 mai: Luceafărul Oradea – Daco-Getica Bucureşti 1-0, Petrolul Ploieşti – Dacia Unirea Brăila 9-1, Aerostar Bacău – ACS Poli Timişoara 1-0, ACS Energeticianul – Sportul Snagov 3-3, Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu 6-0. Chindia Târgovişte – CS Baloteşti 6-0, ASU Poli Timișoara – Academica Clinceni 2-2.
Duminică, 12 mai: Universitatea Cluj – UTA Arad 3-0.

Clasament:

1. Clinceni 34 25 2 7 69:21 77
2. Chindia 34 23 7 4 69:31 76
3. ‘U’ Cluj 34 22 6 6 80:26 72
4. Petrolul 34 21 5 8 68:33 68
5. Snagov 34 19 7 8 51:33 64
6. FC Argeş 34 18 8 8 48:27 62
7. Mioveni 34 14 7 13 46:39 49
8. Metaloglobus 34 13 7 14 39:51 46
9. Ripensia 34 12 9 13 41:46 45
10. UTA Arad 34 12 8 14 50:54 44
11. Oradea 34 11 10 13 44:55 43
12. ASU Poli 34 11 9 14 33:32 42
13. Farul 34 13 3 18 43:54 42
14. Daco-Getica 34 9 12 13 45:51 39
15. Pandurii 34 10 8 16 54:60 38
16. Energeticianul 34 8 12 14 41:47 36
17. Bacău 34 10 5 19 52:60 35
18. ACS Poli 34 6 8 20 28:59 26
19. Balotești 34 6 6 22 25:71 24
20. Brăila 34 4 7 23 28:104 19

.

Liga a III-a, seria 3 – etapa a 28-a:

Vineri, 10 mai: CSM Alexandria – CSO Filiaşi 0-2, FC Voluntari II – Sporting Roşiori 0-1, Atletic Bradu – Flacăra Moreni 7-2.
Sâmbătă, 11 mai: FC Pucioasa – Astra II 2-0, Flacăra Horezu – Unirea Bascov 2-1, FCU Craiova – Hermannstadt II 4-0, Municipal Braşov – Viitorul Domneşti 7-0, Turris Turnu Măgurele – „U“ Craiova II 6-0.

Clasament: 1. Turnu Măgurele 68 puncte (golaveraj 75-15), 2. FCU Craiova 56 (64-24), 3. Flacăra Horezu 54 (39-19), 4. CSM Alexandria 47 (49-32), 5. CSO Filiaşi 46 (45-42), 6. Municipal Braşov 43 (46-30), 7. FC Pucioasa 42 (56-33), 8. „U“ Craiova II 40 (47-37) 9. Unirea Bascov 38 (45-41), 10. Astra II 37 (43-44), 11. Flacăra Moreni 37 (36-44), 12. FC Voluntari II 34 (34-41), 13. Sporting Roşiori 30 (35-49), 14. Atletic Bradu 27 (32-61), 15. Hermannstadt II 21 (33-67), 16. Viitorul Domneşti 3 (13-123).

 

.

 

Liga a IV-a Dolj

Etapa a 6-a: sâmbătă, 11 mai: UT Dăbuleni – CS Cârcea 5-6, Danubius Bechet – Tractorul Cetate 0-3, Dunărea Calafat – Metropolitan Işalniţa 4-2.

Clasament: 1. Dunărea Calafat 30 puncte (golaveraj 32-28), 2. Tractorul Cetate 28 (31-21), 3. Metropolitan Işalniţa 25 (32-29), 4. CS Cârcea 22 (42-34), 5. Danubius Bechet 20 (28-38), 6. UT Dăbuleni 10 (28-43).