12.3 C
Știri de ultima orăSportBaschet (m) / SCM „U“ Craiova, învinsă clar în primul meci de CSU Sibiu

Baschet (m) / SCM „U“ Craiova, învinsă clar în primul meci de CSU Sibiu

Echipa masculină de baschet SCM „U“ Craiova a pierdut clar, scor 83-61, partida susținută sâmbătă seară, în Ardeal, în fața formației CSU Sibiu, în primul meci al turneului semifinal al Ligii Naționale.

Primul sfert a fost echilibrat, dar alb-albaștrii l-au pierdut, scor 18-19, însă s-au revanșat în actul doi, când s-au impus cu 25-21 și au intrat la cabine în avantaj. La reluare lucrurile nu au mai stat deloc bine, băieții lui Aco Todorov au ratat mult, au recuperat puțin sub panou și CSU Sibiu a revenit pe tabelă, câștigând la o diferență uriașă actul trei, 29-9, și apoi și sfertul 4, cu 14-9.

CSU Sibiu și SCM „U“ Craiova se întâlnesc în meciul doi din Ardeal luni, de la ora 20.45. Duelurile 3 şi 4 vor avea loc în Bănie, pe 17 şi 19 mai (dacă va fi cazul). În cazul în care va fi egalitate după primele patru meciuri, „decisivul“ va avea loc pe 22 mai în Ardeal.