Liga I
Play-off, etapa 7:
Duminică, 28 aprilie: FCSB – Astra Giurgiu 1-0.
Luni, 29 aprilie: „U“ Craiova – Sepsi Sf. Gheorghe 1-0, CFR Cluj – FC Viitorul 3-1.
Clasament:
1. | CFR Cluj | 7 | 5 | 2 | 0 | 9:2 | 44 | |
2. | FCSB | 7 | 4 | 2 | 1 | 10:5 | 39 | |
3. | U Craiova | 7 | 4 | 1 | 2 | 7:5 | 36 | |
4. | Viitorul | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:8 | 30 | |
5. | Astra | 7 | 1 | 0 | 6 | 2:10 | 24 | |
6. | Sepsi | 7 | 0 | 1 | 6 | 1:9 | 20 |
Etapa viitoare:
Sâmbătă, 4 mai – ora 21.00: FC Viitorul – Sepsi.
Duminică, 5 mai – ora 21.00: „U“ Craiova – FCSB.
Luni, 6 mai – ora 21.00: Astra Giurgiu – CFR Cluj.
.
Play-out, etapa 7:
Vineri, 26 aprilie: Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș 0-2.
Sâmbătă, 27 aprilie: Dunărea Călărași – AFC Hermannstadt 0-0, FC Voluntari – Dinamo București 1-2.
Duminică, 28 aprilie: AFC Botoșani – Poli Iași 3-0.
Clasament:
7. | Mediaș | 7 | 6 | 1 | 0 | 12:3 | 35 | |
8. | Dinamo | 7 | 6 | 0 | 1 | 12:5 | 34 | |
9. | Botoșani | 7 | 2 | 1 | 4 | 6:7 | 25 | |
10. | Iași | 7 | 2 | 1 | 4 | 5:10 | 24 | |
11. | Voluntari | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:8 | 22 | |
12. | Hermannstadt | 7 | 0 | 3 | 4 | 3:9 | 19 | |
13. | Călărași | 7 | 1 | 3 | 3 | 4:9 | 18 | |
14. | Chiajna | 7 | 1 | 3 | 3 | 9:10 | 15 |
Etapa viitoare:
Vineri, 3 mai – ora 18.00: Concordia Chiajna – FC Botoșani, ora 21.00: Gaz Metan Mediaș – FC Hermannstadt.
Sâmbătă, 4 mai – ora 18.00: Dunărea Călărași – Dinamo București.
Duminică, 5 mai – ora 15.00: FC Voluntari – Poli Iași.
.
Liga a II-a, etapa 32
Joi, 25 aprilie: Chindia Târgovişte – Academica Clinceni 1-0.
Vineri, 26 aprilie: Luceafărul Oradea – CS Mioveni 2-2, Aerostar Bacău – Dacia Unirea Brăila 9-0, ACS Energeticianul – UTA Arad 2-2, Metaloglobus Bucureşti – Sportul Snagov 1-0, Pandurii Târgu Jiu – CS Baloteşti 4-0, Universitatea Cluj – Ripensia Timișoara 2-3, ASU Poli Timișoara – ACS Poli Timişoara 0-1.
Sâmbătă, 27 aprilie: Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti 1-3.
Duminică, 28 aprilie: Fotbal Club Argeş – Farul Constanţa 0-1.
Clasament:
1. | Clinceni | 32 | 24 | 1 | 7 | 64:18 | 73 | |
2. | Chindia | 32 | 21 | 7 | 4 | 62:31 | 70 | |
3. | ‘U’ Cluj | 32 | 20 | 6 | 6 | 74:26 | 66 | |
4. | Snagov | 32 | 19 | 6 | 7 | 48:29 | 63 | |
5. | Petrolul | 32 | 19 | 5 | 8 | 56:32 | 62 | |
6. | FC Argeş | 32 | 16 | 8 | 8 | 44:26 | 56 | |
7. | Mioveni | 32 | 14 | 7 | 11 | 46:36 | 49 | |
8. | UTA Arad | 32 | 12 | 8 | 12 | 50:49 | 44 | |
9. | Ripensia | 32 | 11 | 9 | 12 | 39:44 | 42 | |
10. | Metaloglobus | 32 | 11 | 7 | 14 | 30:51 | 40 | |
11. | Farul | 32 | 12 | 3 | 17 | 41:51 | 39 | |
12. | Oradea | 32 | 10 | 9 | 13 | 43:55 | 39 | |
13. | ASU Poli | 32 | 10 | 8 | 14 | 29:30 | 38 | |
14. | Pandurii | 32 | 10 | 7 | 15 | 54:54 | 37 | |
15. | Daco-Getica | 32 | 8 | 12 | 12 | 44:50 | 36 | |
16. | Energeticianul | 32 | 8 | 11 | 13 | 37:41 | 35 | |
17. | Bacau | 32 | 9 | 5 | 18 | 51:59 | 32 | |
18. | ACS Poli | 32 | 6 | 8 | 18 | 28:55 | 26 | |
19. | Balotești | 32 | 6 | 6 | 20 | 25:62 | 24 | |
20. | Brăila | 32 | 4 | 7 | 21 | 27:93 | 19 |
Etapa viitoare:
Sâmbătă, 4 mai – ora 11.00: Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea, CS Baloteşti – Metaloglobus Bucureşti, Academica Clinceni – ACS Energeticianul, Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni, Dacia Unirea Brăila – FC Argeş; ora 13.30: UTA Arad – ASU Poli Timișoara; ora 15.00: Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău; ora 15.30: Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti.
Duminică, 5 mai – ora 13.00: ACS Poli Timişoara – Universitatea Cluj.
Luni, 6 mai – ora 18.00: Sportul Snagov – Chindia Târgovişte.
.
Liga a III-a, etapa 25
Vineri, 26 aprilie: „U“ Craiova II – Municipal Braşov 2-0, CSO Filiaşi – FCU Craiova 1-2, Viitorul Domneşti – FC Pucioasa 1-7, AFC Hermannstadt II – Flacăra Moreni 1-3, Sporting Roşiori – Atletic Bradu 1-2, Unirea Bascov – FC Voluntari II 0-1, AFC Astra II – Turris Turnu Măgurele 0-1, Flacăra Horezu – CSM Alexandria 0-2.
Clasament: 1. Turnu Măgurele 59 puncte (golaveraj 59-14), 2. FCU Craiova 50 (54-19), 3. Flacăra Horezu 45 (32-18), 4. CSM Alexandria 44 (44-24), 5. Municipal Braşov 40 (38-26), 6. CSO Filiaşi 40 (38-37), 7. Astra II 37 (42-35), 8. FC Pucioasa 36 (51-31), 9. Unirea Bascov 35 (39-31), 10. „U“ Craiova II 34 (43-31), 11. FC Voluntari II 34 (33-35), 12. Flacăra Moreni 34 (30-34), 13. Sporting Roşiori 24 (30-42), 14. Hermannstadt II 18 (29-60), 15. Atletic Bradu 18 (24-57), 16. Viitorul Domneşti 3 (13-115).
.
Liga a IV-a Dolj
Etapa 4: vineri, 26 aprilie: Tractorul Cetate – UT Dăbuleni 3-0, Metropolitan Işalniţa – CS Cârcea 2-1, Dunărea Calafat – Danubius Bechet 2-1.
Clasament: 1. Dunărea Calafat 24 puncte (golaveraj 26-25), 2. Tractorul Cetate 22 (26-20), 3. Metropolitan Işalniţa 22 (28-24), 4. Danubius Bechet 20 (27-33), 5. CS Cârcea 19 (35-27), 6. UT Dăbuleni 10 (22-35).
.
Cupa Ligii Dolj
Etapa 4: vineri, 26 aprilie – ora 11.00: Jiul Podari – Victoria Pleniţa, ora 17.00: Recolta Ostroveni – Flacăra Moţăţei, Vânătorul Desa – Unirea Amărăştii de Jos.