Campionatul Naţional de Juniori – seria 6

Under 19, etapa a 16-a: CSJ Ştiinţa U Craiova – Luceafărul Severin 3-1, ACS Energeticianul – CSS Severin 4-1, Academia „Gică Popescu“ – CSS Craiova 2-0, Pandurii Târgu Jiu – LPS Slatina 8-1, CFR Romgaz Craiova – Dinamyk nu s-a disputat.

Clasament: 1. Gică Popescu 43 puncte (golaveraj 81-23), 2. CSJ Craiova 39 (73-18), 3. Pandurii 38 (57-15), 4. CSS Craiova 31 (33-28), 5. CSS Severin 21 (26-39), 6. Luceafărul 19 (28-52), 7. Energeticianul 17 (29-47), 8. CFR Romgaz 14 (24-56), 9. Dinamyk 5 (11-39), 10. LPS Slatina 5 (24-69).

Etapa viitoare: miercuri, 1 mai – ora 12.00: Pandurii – CFR Romgaz, LPS Slatina – Gică Popescu, CSS Severin – CSJ Craiova; joi, mai – ora 12.00: CSS Craiova – Energeticianul. Partida Luceafărul Severin – Dinamyk nu se dispută.

.

Under 17, etapa a 16-a: CSS Slatina – Luceafărul Severin 4-0, CFR Romgaz Craiova – Dinamyk Craiova 3-0, ACS Energeticianul – CSS Severin 8-1, Academia „Gică Popescu“ – CSS Craiova 3-0, Pandurii Târgu Jiu – LPS Slatina 6-2.

Clasamente: 1. „Gică Popescu“ 45 (59-6), 2. Pandurii 40 (66-14), 3. Energeticianul 39 (68-15), 4. LPS Slatina 26 (48-46), 5. Luceafărul 22 (24-35), 6. Dinamyk 18 (21-31), 7. CSS Slatina 17 (44-31), 8. CSS Craiova 13 (24-52), 9. CFR Romgaz 7 (13-63), 10. CSS Severin 2 (18-92).

Etapa viitoare: miercuri, 1 mai – ora 14.00: Pandurii – CFR Romgaz, LPS Slatina – „Gică Popescu“, CSS Severin – CSS Slatina; joi, 2 mai – ora 14.00: CSS Craiova – ACS Energeticianul. Partida Luceafărul – Dinamyk Craiova nu se dispută.

 

.

Liga Elitelor, seria Vest

Under 19, etapa a 16-a: CSS Slatina – Universitatea Cluj 1-1, SCM Râmnicu Vâlcea – Centrul Național Mureș 1-0, Ardealul Cluj – UTA Arad 3-1, Csikszereda Miercurea Ciuc – „U“ Craiova, CFR Cluj – Şcolar Reşiţa 4-0.

Clasament: 1. Universitatea Cluj 37 puncte (golaveraj 42-12), 2. „U“ Craiova 32 (47-22), 3. Csikszereda 26 (28-20), 4. CFR Cluj 24 (33-21), 5. CSS Slatina 20 (24-17), 6. Ardealul Cluj 20 (22-26), 7. UTA Arad 20 (24-34), 8. Centrul Național Mureș 13 (15-30), 9. SCM Râmnicu Vâlcea 13 (16-35), 10. CSM Şcolar Reşiţa 9 (14-48).

Etapa viitoare: miercuri, 1 mai – ora 12.00: Csikszereda Miercurea Ciuc – SCM Râmnicu Vâlcea, „U“ Craiova – Ardealul Cluj, UTA Arad – CFR Cluj, Şcolar Reşiţa – CSS Slatina, Universitatea Cluj – Centrul Național Mureș.

.

Under 17, etapa a 16-a: CSJ Ştiinţa U Craiova – LPS Bihorul Oradea 5-2, Ardealul Cluj – UTA Arad 0-1, Csikszereda Miercurea Ciuc – „U“ Craiova 3-1, CFR Cluj – LPS Banatul Timişoara 1-2. Interstar Sibiu a stat.

Clasament: 1. LPS Banatul Timişoara 40 (65-10), 2. Csikszereda Miercurea Ciuc 32 (43-17), 3. „U“ Craiova 27 (43-16), 4. CFR Cluj 19 (31-25), 5. CSJ Ştiinţa U Craiova 17 (29-31), 6. LPS Bihorul Oradea 15 (29-41), 7. Ardealul Cluj 11 (15-51), 8. Interstar Sibiu 10 (19-29), 9. UTA Arad 9 (10-64).

Etapa viitoare: miercuri, 1 mai – ora 14.00: Csikszereda Miercurea Ciuc – Interstar Sibiu, „U“ Craiova – Ardealul Cluj, UTA Arad – CFR Cluj, LPS Banatul Timişoara – CSJ Ştiinţa U Craiova, LPS Bihorul Oradea stă.