Liga I
Play-off, etapa 6:
Vineri, 19 aprilie: Astra Giurgiu – „U“ Craiova 0-1.
Sâmbătă, 20 aprilie: Sepsi Sf. Gheorghe – CFR Cluj 0-1.
Duminică, 21 aprilie: FC Viitorul – FCSB 1-1.
Clasament:
1. | CFR Cluj | 6 | 4 | 2 | 0 | 6:1 | 41 | |
2. | FCSB | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 36 | |
3. | U Craiova | 6 | 3 | 1 | 2 | 6:5 | 33 | |
4. | Viitorul | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 30 | |
5. | Astra | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:9 | 24 | |
6. | Sepsi | 6 | 0 | 1 | 5 | 1:8 | 20 |
.
Play-out, etapa 6:
Vineri, 19 aprilie: AFC Hermannstadt – FC Voluntari 1-1.
Duminică, 21 aprilie: Gaz Metan Mediaș – Dunărea Călărași 0-0.
Luni, 22 aprilie: Poli Iași – Concordia Chiajna 1-1, Dinamo București – AFC Botoșani 1-0.
Clasament:
7. | Mediaș | 6 | 5 | 1 | 0 | 10:3 | 32 | |
8. | Dinamo | 6 | 5 | 0 | 1 | 10:4 | 31 | |
9. | Iași | 6 | 2 | 1 | 3 | 5:7 | 24 | |
10. | Voluntari | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:6 | 22 | |
11. | Botoșani | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:7 | 22 | |
12. | Hermannstadt | 6 | 0 | 2 | 4 | 3:9 | 18 | |
13. | Călărași | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:9 | 17 | |
14. | Chiajna | 6 | 1 | 3 | 2 | 9:8 | 15 |
.
Liga a II-a, etapa 30
Sâmbătă, 20 aprilie: CS Baloteşti – Luceafărul Oradea 0-0, Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu 3-2, Academica Clinceni – Metaloglobus Bucureşti 1-0, ACS Poli Timişoara – ACS Energeticianul 1-1, Ripensia Timișoara – ASU Poli Timișoara 0-1, Farul Constanţa – Aerostar Bacău 2-1, Daco-Getica Bucureşti – FC Argeş 2-1, UTA Arad – Chindia Târgovişte 2-2.
Duminică, 21 aprilie: Dacia Unirea Brăila – Universitatea Cluj 0-8.
Marţi, 23 aprilie – ora 19.30: CS Mioveni – Petrolul Ploieşti.
Clasament:
1. | Clinceni | 31 | 24 | 1 | 6 | 64:17 | 73 | |
2. | Chindia | 31 | 20 | 7 | 4 | 61:31 | 67 | |
3. | ‘U’ Cluj | 31 | 20 | 6 | 5 | 72:23 | 66 | |
4. | Snagov | 31 | 19 | 6 | 6 | 48:28 | 63 | |
5. | Petrolul | 30 | 18 | 5 | 7 | 53:28 | 59 | |
6. | FC Argeş | 31 | 16 | 8 | 7 | 44:25 | 56 | |
7. | Mioveni | 30 | 14 | 6 | 10 | 43:32 | 48 | |
8. | UTA Arad | 31 | 12 | 7 | 12 | 48:47 | 43 | |
9. | Ripensia | 31 | 10 | 9 | 12 | 36:42 | 39 | |
10. | ASU Poli | 31 | 10 | 8 | 13 | 29:29 | 38 | |
11. | Oradea | 31 | 10 | 8 | 13 | 41:53 | 38 | |
12. | Metaloglobus | 31 | 10 | 7 | 14 | 29:51 | 37 | |
13. | Farul | 31 | 11 | 3 | 17 | 40:51 | 36 | |
14. | Pandurii | 31 | 9 | 7 | 15 | 50:54 | 34 | |
15. | Energeticianul | 31 | 8 | 10 | 13 | 35:39 | 34 | |
16. | Daco-Getica | 31 | 7 | 12 | 12 | 41:49 | 33 | |
17. | Bacău | 31 | 8 | 5 | 18 | 42:59 | 29 | |
18. | Baloteşti | 31 | 6 | 6 | 19 | 25:58 | 24 | |
19. | ACS Poli | 31 | 5 | 8 | 18 | 27:55 | 23 | |
20. | Brăila | 31 | 4 | 7 | 20 | 27:84 | 19 |
.
Liga a III-a, seria 3
Etapa a 24-a:
Vineri, 19 aprilie: Atletic Bradu – „U“ Craiova II 0-2, FC Voluntari II – Astra II 2-2, FCU Craiova – Unirea Bascov 3-0, Flacăra Moreni – Sporting Roşiori 2-0, Viitorul Domneşti – Hermannstadt II 0-0.
Sâmbătă, 20 aprilie: Municipal Braşov – CSO Filiaşi 2-0, FC Pucioasa – CSM Alexandria 1-1, Turris Turnu Măgurele – Flacăra Horezu 2-0.
Clasament: 1. Turnu Măgurele 56 puncte (golaveraj 58-14), 2. FCU Craiova 47 (52-18), 3. Flacăra Horezu 45 (32-16), 4. CSM Alexandria 41 (42-24), 5. Municipal Braşov 40 (38-24), 6. CSO Filiaşi 40 (37-35), 7. Astra II 37 (42-34), 8. Unirea Bascov 35 (39-30), 9. FC Pucioasa 33 (44-30), 10. „U“ Craiova II 31 (41-31), 11. FC Voluntari II 31 (32-35), 12. Flacăra Moreni 31 (27-33), 13. Sporting Roşiori 24 (29-40), 14. Hermannstadt II 18 (28-57), 15. Atletic Bradu 15 (22-56), 16. Viitorul Domneşti 3 (12-98).
.
Liga a IV-a Dolj
Play-off, etapa a 3-a: sâmbătă, 20 aprilie: CS Cârcea – Dunărea Calafat 1-3, UT Dăbuleni – Danubius Bechet 2-4, Tractorul Cetate – Metropolitan Işalniţa 0-0.
Clasament: 1. Dunărea Calafat 21 puncte (golaveraj 24-24), 2. Danubius Bechet 20 (26-31), 3. CS Cârcea 19 (34-24), 4. Metropolitan Işalniţa 19 (26-23), 5. Tractorul Cetate 19 (23-20), 6. UT Dăbuleni 10 (22-32).
.
Cupa Ligii Dolj
Etapa a 3-a: sâmbătă, 20 aprilie: Unirea Amărăştii de Jos – Vânătorul Desa 4-1, Flacăra Moţăţei – Recolta Ostroveni 1-1; duminică, 21 aprilie: Victoria Pleniţa – Jiul Podari 3-0.