Acasă Sport Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (22-24 martie)

Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (22-24 martie)

-

Liga a II-a – etapa a 26-a

Sâmbătă, 23 martie: Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila 5-2, Luceafărul Oradea – Aerostar Bacău 4-0, CS Baloteşti – Ripensia Timișoara 0-2, Metaloglobus Bucureşti – Farul Constanţa 2-1, Academica Clinceni – UTA Arad 2-0.
Duminică, 24 martie: ACS Energeticianul – CS Mioveni 0-0, Sportul Snagov – ACS Poli Timişoara 0-0, Chindia Târgovişte – Daco-Getica Bucureşti 4-2, ASU Poli Timișoara – Petrolul Ploieşti 3-0, Universitatea Cluj – FC Argeş 0-0.

Clasament:

1. Snagov 26 18 5 3 42:17 59
2. Clinceni 26 19 1 6 50:17 58
3. ‘U’ Cluj 26 17 6 3 55:17 57
4. Târgoviște 26 17 6 3 53:28 57
5. Petrolul 26 16 5 5 48:23 53
6. FC Argeş 26 12 8 6 36:21 44
7. CS Mioveni 26 11 6 9 38:29 39
8. UTA Arad 26 10 5 11 37:37 35
9. Pandurii 26 9 5 12 43:43 32
10. Energeticianul 26 8 8 10 31:31 32
11. Ripensia 26 8 8 10 30:35 32
12. Metaloglobus 26 9 5 12 23:46 32
13. Oradea 26 8 7 11 33:43 31
14. ASU Poli 26 8 6 12 22:26 30
15. Daco-Getica 26 6 10 10 36:40 28
16. Bacău 26 7 5 14 38:50 26
17. Farul 26 8 2 16 34:47 26
18. Baloteşti 26 6 4 16 23:48 22
19. ACS Poli 26 3 6 17 21:51 15
20. Brăila 26 3 6 17 22:66 15

 

.

Liga a III-a, seria 3 – etapa a 19-a

Vineri, 22 martie: „U“ Craiova II – FC Pucioasa 2-0, CSO Filiaşi – Sporting Roşiori 3-2, Astra II – Viitorul Domneşti 4-0, CSM Alexandria – Atletic Bradu 2-1, FC Voluntari II – FCU Craiova 0-4.
Sâmbătă, 23 martie: Unirea Bascov – Hermannstadt II 6-0, Flacăra Horezu – Flacăra Moreni 1-1, Turris Turnu Măgurele – Municipal Braşov 0-0.

Clasament: 1. Turnu Măgurele 44 puncte (golaveraj 48-10), 2. FCU 38 (44-16), 3. Horezu 38 (26-10), 4. Astra II 35 (38-25), 5. Alexandria 32 (36-20), 6. Braşov 32 (33-23), 7. Filiaşi 32 (32-30), 8. Voluntari II 29 (27-22), 9. Bascov 26 (29-22), 10. Pucioasa 25 (33-24), 11. „U“ Craiova II 22 (34-29), 12. Moreni 20 (17-29), 13. Roşiori 18 (24-34), 14. Hermannstadt II 16 (26-47), 15. Bradu 14 (19-45), 16. Domneşti 0 (10-90).

 

.

Liga a IV-a Dolj – etapa a 24-a

Sâmbătă, 23 martie: Jiul Podari – UT Dăbuleni 3-1, Metropolitan Işalniţa – Dunărea Calafat 1-2, Tractorul Cetate – Victoria Pleniţa 3-2, Vânătorul Desa – Flacăra Moţăţei 3-0, Recolta Ostroveni – CS Cârcea 0-2, Unirea Vela – Danubius Bechet 0-3 (la masa verde).
Duminică, 24 martie: Progresul Segarcea – Unirea Amărăştii de Jos 4-2.

Clasament: 1. Calafat 54 puncte (golaveraj 65-31), 2. Cetate 51 (73-35), 3. Cârcea 49 (77-35), 4. Işalniţa 46 (69-43), 5. Podari 45 (67-32), 6. Dăbuleni 45 (63-36), 7. Bechet 43 (72-49), 8. Desa 35 (55-49), 9. Amărăştii de Jos 29 (42-54), 10. Pleniţa 27 (52-66), 11. Segarcea 24 (44-71), 12. Ostroveni 19 (42-82), 13. Moţăţei 10 (29-80), 14. Vela 4 (13-101).

ȘTIRI VIDEO GdS