13.1 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / A „îngheţat“ fotbalul la CSO Filiaşi - Astra II. Oaspeţii au plecat cu punctele

Fotbal / A „îngheţat“ fotbalul la CSO Filiaşi – Astra II. Oaspeţii au plecat cu punctele

Formaţia CSO Filiaşi nu a reuşit să contabilizeze niciun punct în partida susţinută vineri, pe stadionul „Chimia“ din Işalniţa, deşi după primele 45 de minute Astra II nu părea să-i pună probleme. A fost 1-2 la final, după un joc de luptă, nespectaculos, asta pentru că terenul a fost acoperit de zăpadă, iar gerul i-a chinuit pe jucători, dar şi pe cei prezenţi în tribune. Claudiu Ghighilicea a deschis scorul în minutul 17, când a şutat imparabil din marginea careului de 16 metri, iar oaspeţii au replicat prin Radu Crişan, care a punctat cu capul după două faze fixe (’49, ’81).

Daniel Unguru (la minge) şi colegii săi au încercat să combine mai mult decât adversarii, dar nu au reuşit prea multe (Foto: Alex Vîrtosu)

CSO Filiaşi: Nedieanu – Şchiopu, Lupu, Negrescu, Tereche – D. Stancu, R. Vulpe – Creţu (’70, Cruşoveanu), Stăiculescu (’77, Gheorghişor), Unguru (’74, C. Dinu) – Ghighilicea. Antrenor: Mugur Guşatu.

Astra II: M. S. Oliveira – I. Mihăilă, R. Crişan, G. Marin, Trusescu (’79, Dobre), R. Boboc, G. Şerban (’60, Banu), Chiriac, Gavirliţă (’89, Vîrtej), Vâlceanu, Lupuleţ (’63, Dr. Gheorghe). Antrenor: Costel Lazăr.

CSO Filiaşi a încheiat turul campionatului pe locul 10, cu 20 de puncte.