Liga I, etapa a 7-a:
Vineri, 31 august:
Sepsi Sf. Gheorghe – Dunărea Călărași 1-0 (Simonovski ’3)
Sâmbătă, 1 septembrie
FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaș 0-1 (V. Crețu ’66)
Astra Giurgiu – FC Voluntari 0-0
„U” Craiova – Dinamo București 3-0 (Koljic ’45+2, Mitriță ’69, ’76)
Duminică, 2 septembrie
CFR Cluj – FC Viitorul 1-2 (Țucudean 55 / Voduț 86, I. Hagi 90+2)
FCSB – FC Botoșani 2-2 (Man ’4, Gnohere ’21 – penalti / Papa ’43, M. Roman ’75)
Luni, 3 septembrie
Poli Iași – Concordia Chiajna 3-0 (Albu – ’14 autogol, D. Flores ’35, Bekui ’88)
Clasament:
1. | FCSB | 7 | 4 | 2 | 1 | 18:8 | 14 | |
2. | CFR Cluj | 7 | 3 | 3 | 1 | 9:6 | 12 | |
3. | U Craiova | 7 | 3 | 2 | 2 | 13:6 | 11 | |
4. | Astra | 7 | 2 | 5 | 0 | 8:4 | 11 | |
5. | Sepsi | 7 | 3 | 2 | 2 | 6:4 | 11 | |
6. | Mediaș | 7 | 3 | 2 | 2 | 8:9 | 11 | |
7. | Viitorul | 7 | 3 | 1 | 3 | 8:8 | 10 | |
8. | Dinamo | 7 | 3 | 1 | 3 | 11:14 | 10 | |
9. | Călărași | 7 | 2 | 3 | 2 | 6:6 | 9 | |
10. | Botoșani | 7 | 1 | 5 | 1 | 9:8 | 8 | |
11. | Poli Iași | 7 | 2 | 2 | 3 | 6:11 | 8 | |
12. | Hermannstadt | 7 | 2 | 1 | 4 | 7:8 | 7 | |
13. | Chiajna | 7 | 2 | 1 | 4 | 6:11 | 7 | |
14. | Voluntari | 7 | 0 | 2 | 5 | 4:16 | 2 |
Etapa viitoare:
Vineri, 14 septembrie
Ora 18.00: Concordia Chiajna -Sepsi Sf. Gheorghe
Ora 21.00: Dinamo București -Astra Giurgiu
Sâmbătă, 15 septembrie
Ora 15.00: Dunărea Călărași – FC Botoșani
Ora 21.00: Gaz Metan Mediaș – „U“ Craiova
Duminică, 16 septembrie
Ora 18.00: FC Voluntari – Poli Iași
Ora 21.00: CFR Cluj – FCSB
Luni, 17 septembrie
Ora 21.00: FC Viitorul – FC Hermannstadt
Liga a II-a, etapa a 5-a:
– sâmbătă, 1 septembrie: CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti 5-0 (Năstăsie ’12, Coșereanu ’30, Balint ’34, ’60, Celea ’49), Aerostar Bacău – ASU Poli Timișoara 1-2 (Vraciu ’64 / Bozian ’45+1 – penalti, 53), Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov 0-3 (Elek ’31, Costache ’79, Bărbulesc ’90+2), Daco-Getica Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu 2-2 (Stănescu ’12, Voicu ’58 / Pârvulescu ’27, Tudoran ’65), ACS Poli Timişoara – UTA Arad 0-3 (Cublesan ’36, Costin ’75, Rus ’86);
– duminică, 2 septembrie: Farul Constanţa – CS Baloteşti 2-0 (Jalow ’36, Licu ’57), Ripensia Timișoara – Academica Clinceni 0-3 (Olariu ’3, Ion ’48, Horsia ’52);
– luni, 3 septembrie: Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea 2-0 (Horduan ’8, Gavra ’42);
– marți, 4 septembrie – ora 19.30: FC Argeş – ACS Energeticianul;
– 12 septembrie – ora 19.30: ACS Petrolul – Chindia Târgovişte.
– duminică, 2 septembrie: Farul Constanţa – CS Baloteşti 2-0 (Jalow ’36, Licu ’57), Ripensia Timișoara – Academica Clinceni 0-3 (Olariu ’3, Ion ’48, Horsia ’52);
– luni, 3 septembrie: Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea 2-0 (Horduan ’8, Gavra ’42);
– marți, 4 septembrie – ora 19.30: FC Argeş – ACS Energeticianul;
– 12 septembrie – ora 19.30: ACS Petrolul – Chindia Târgovişte.
Clasament:
1. | Snagov | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:1 | 13 | |
2. | Clinceni | 5 | 4 | 0 | 1 | 20:3 | 12 | |
3. | UTA Arad | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:5 | 10 | |
4. | Târgoviște | 4 | 3 | 1 | 0 | 6:2 | 10 | |
5. | CS Mioveni | 5 | 3 | 0 | 2 | 10:5 | 9 | |
6. | ‘U’ Cluj | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:3 | 9 | |
7. | Energeticianul | 4 | 3 | 0 | 1 | 10:7 | 9 | |
8. | FC Argeş | 4 | 2 | 2 | 0 | 6:2 | 8 | |
9. | Pandurii | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:5 | 8 | |
10. | Petrolul | 4 | 2 | 1 | 1 | 5:2 | 7 | |
11. | ASU Poli | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:4 | 7 | |
12. | Farul | 5 | 2 | 0 | 3 | 9:10 | 6 | |
13. | Oradea | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:10 | 5 | |
14. | Daco-Getica | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:11 | 5 | |
15. | Ripensia | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:11 | 4 | |
16. | ACS Poli | 5 | 1 | 1 | 3 | 8:15 | 4 | |
17. | Metaloglobus | 5 | 1 | 1 | 3 | 2:10 | 4 | |
18. | Brăila | 5 | 0 | 2 | 3 | 3:14 | 2 | |
19. | Bacau | 5 | 0 | 1 | 4 | 5:10 | 1 | |
20. | Balotești | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:11 | 1 |
Liga a III-a, seria 3 – etapa a 2-a
– vineri, 31 august: „U” Craiova II – Unirea Bascov 1-1 (Jovan Markovic ’17 / Marian Marcu ’57), AFC Hermannstadt II – Flacăra Horezu 1-1 (Claudiu Morariu ’72 / Samson Nwabueze ’44), Flacăra Moreni – Turris Turnu Măgurele 1-1 (Ionuţ Ilie ’8 / Marian Constantinescu ’64), Atletic Bradu – FC Voluntari II 1-2 (Alexandru Golban ’78 – penalti / Nicolas Dinu ’33, ’35);
– sâmbătă, 1 septembrie: FC Pucioasa – CSO Filiaşi 3-1 (Iamandache ’5, Florin Leţu ’53, Adrian Nedelea ’77 / Marius Albăstroiu ’85), Sporting Roşiori – Astra II 1-2 (Kaba ’10 / Lupuleţ ’21, Gheorghe ’45), Viitorul Domneşti – CSM Alexandria 0-6 (Vintilă ’17, C. Căpăţînă ’60, Vâlcică ’75, Câmpanu ’78, ’89, ’90+1), ACS SR Municipal Braşov – FCU Craiova 1-3 (Avram ’13 / Claudiu Bălan ’38, ’65, ’71).
Clasament: 1. FCU Craiova 6 puncte (golaveraj 6-1), 2. FC Voluntari II 6 puncte (golaveraj 3-1), 3. Turnu Măgurele 4 (8-1), 4. CSM Alexandria 4 (8-2), 5. Astra II 4 (3-2), 6. FC Pucioasa 3 (3-2), 7. Municipal Braşov 3 (2-3), 8. Hermannstadt II 2 (3-3), 9. „U” Craiova II 2 (2-2), 10. Unirea Bascov 2 (1-1), 11. Flacăra Horezu 2 (1-1), 12. Sporting Roşiori 1 (1-2), 13. Flacăra Moreni 1 (1-2), 14. CSO Filiaşi 1 (1-3), 15. Atletic Bradu 0 (1-5), 16. Viitorul Domneşti 0 (0-13).
Liga a IV-a Dolj – etapa a 2-a
– sâmbătă, 1 septembrie: CS Cârcea – Unirea Amărăștii de Jos 3-5, Flacăra Moțăței – UT Dăbuleni 3-4, Victoria Plenița – Jiul Podari 2-2, Metropolitan Ișalnița – Vânătorul Desa 3-1, Dunărea Calafat – Progresul Segarcea 7-0, Unirea Vela – Recolta Ostroveni 4-2, Danubius Bechet – Tractorul Cetate 1-0.
Clasament: 1. Dunărea Calafat 6 puncte (golaveraj 10-1), 2. Jiul Podari 4 (9-2), 3. Amărăștii de Jos 4 (6-4), 4. Metropolitan Ișalnița 4 (5-3), 5. Danubius Bechet 4 (2-1), 6. Vânătorul Desa 3 (9-4), 7. CS Cârcea 3 (7-5), 8. Progresul Segarcea 3 (6-7), 9. UT Dăbuleni 3 (4-7), 10. Unirea Vela 3 (5-10), 11. Tractorul Cetate 1 (2-3), 12. Victoria Plenița 1 (2-8), 13. Recolta Ostroveni 0 (3-7), 14. Flacăra Moțăței 0 (3-11).