16.2 C
Știri de ultima orăSportPandurii, egal cu Mioveni

Pandurii, egal cu Mioveni

Divizionara secundă Pandurii Târgu Jiu a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida de verificare susținută, ieri, pe terenul colegei CS Mioveni, acesta fiind primul amical al gorjenilor. De menționat că formația gazdă a irosit un penalti în minutul 52 prin Ayza.
Antrenorul lui CS Mioveni, Iordan Eftimie, a început meciul cu următorii: F. Croitoru – Kilyen, R. Gherghe, Traşcu, Ed. Stoica – R. Lazăr, Calofir – Rădescu, Coşereanu, C. Năstăsie – Al. Popescu. Pe parcurs i-a mai introdus pe: Sima, Preda – Mierlea, Burnea, Comănescu, Arsenică, Mîrzeanu, Drugă, Ayza, V. Balint, S. Ivan.
La rândul său, tehnicianul echipei Pandurii, Adrian Bogoi, a mizat din primul minut pe: Cotolan – Vodă, D. Ciobanu, Celea, Vasilescu – Cenaj, Raiciu, Popescu – Tudoran, Maxin, D. Pîrvulescu. Au mai jucat: Teodosescu, N. Cotolan, Măicăneanu, Dănescu, Trancă, Unguru, Şchiopu.