Liga I
Play-off, etapa a 5-a: sâmbătă, 14 aprilie: „U” Craiova – Poli Iaşi 4-1; duminică, 15 aprilie: FC Viitorul – CFR Cluj 1-2; luni, 16 aprilie: Astra – FCSB 0-3.
Clasament:
1. | FCSB | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:2 | 41 | |
2. | CFR Cluj | 5 | 2 | 3 | 0 | 6:4 | 39 | |
3. | ‘U’ Craiova | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:3 | 34 | |
4. | FC Viitorul | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:4 | 29 | |
5. | Astra Giurgiu | 4 | 0 | 1 | 3 | 1:7 | 23 | |
6. | Poli Iași | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:9 | 20 |
Play-out, etapa a 5-a: vineri, 13 aprilie: FC Voluntari – Dinamo 2-4; sâmbătă, 14 aprilie: Sepsi – Gaz Metan Mediaş 2-1; duminică, 15 aprilie: Concordia Chiajna – Juventus Bucureşti 2-1; luni, 16 aprilie: Poli Timişoara – FC Botoşani 0-1.
Clasament:
1. | Dinamo București | 5 | 4 | 0 | 1 | 12:5 | 32 | |
2. | FC Botoșani | 5 | 2 | 2 | 1 | 2:1 | 28 | |
3. | Sepsi | 5 | 2 | 3 | 0 | 9:6 | 19 | |
4. | Concordia Chiajna | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:7 | 19 | |
5. | FC Voluntari | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:9 | 18 | |
6. | Poli Timișoara | 5 | 0 | 2 | 3 | 3:6 | 16 | |
7. | Gaz Metan Mediaș | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:8 | 15 | |
8. | Juventus București | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:5 | 13 |
.
Liga a II-a
Etapa a 29-a: vineri, 13 aprilie: Dunărea Călăraşi – ASU Poli Timișoara 2-0, CS Mioveni – Ripensia Timișoara 1-2; sâmbătă, 14 aprilie: CS Afumaţi – Ştiinţa Miroslava 1-1, AFC Hermannstadt – Luceafărul Oradea 4-0, Olimpia Satu Mare – Pandurii Târgu Jiu 0-3, Academica Clinceni – ASA Târgu Mureş 3-0; duminică, 15 aprilie: UTA Arad – Sportul Snagov 1-4, CS Baloteşti – Foresta Suceava 3-1, Metaloglobus Bucureşti – Dacia Unirea Brăila 0-1, Chindia Târgovişte – FC Argeş 2-4.
Clasament:
1. | Dunărea Călărași | 29 | 22 | 5 | 2 | 59:19 | 71 | |
2. | AFC Hermannstadt | 29 | 20 | 8 | 1 | 49:11 | 68 | |
3. | Chindia Târgoviște | 29 | 17 | 7 | 5 | 59:22 | 58 | |
4. | FC Argeş | 29 | 15 | 7 | 7 | 45:27 | 52 | |
5. | Academica Clinceni | 29 | 14 | 8 | 7 | 49:37 | 50 | |
6. | CS Afumaţi | 29 | 14 | 7 | 8 | 38:24 | 49 | |
7. | Politehnica Timișoara | 29 | 13 | 5 | 11 | 41:34 | 44 | |
8. | Sportul Snagov | 29 | 11 | 7 | 11 | 32:27 | 40 | |
9. | CS Mioveni | 29 | 10 | 8 | 11 | 41:37 | 38 | |
10. | Ripensia Timisoara | 29 | 9 | 9 | 11 | 57:44 | 36 | |
11. | UTA Arad | 29 | 8 | 10 | 11 | 38:40 | 34 | |
12. | Luceafărul Oradea | 29 | 9 | 7 | 13 | 43:49 | 34 | |
13. | Balotești | 29 | 9 | 7 | 13 | 39:54 | 34 | |
14. | Metaloglobus | 29 | 9 | 6 | 14 | 28:39 | 33 | |
15. | ASA Târgu Mureș | 29 | 9 | 4 | 16 | 38:61 | 31 | |
16. | Dacia Unirea Brăila | 29 | 7 | 7 | 15 | 53:56 | 28 | |
17. | Pandurii Tg. Jiu | 29 | 6 | 10 | 13 | 36:48 | 28 | |
18. | Miroslava | 29 | 7 | 7 | 15 | 32:56 | 28 | |
19. | Foresta Suceava | 29 | 8 | 3 | 18 | 25:73 | 27 | |
20. | Satu Mare | 29 | 6 | 2 | 21 | 19:63 | -42 |
.
Liga a III-a, seria 4
Etapa a 22-a: vineri, 13 aprilie: CSO Filiaşi – Millenium Giarmata 3-1, Cetate Deva – Universitatea II Craiova 2-0; sâmbătă, 14 aprilie: ACS Şirineasa – Şoimii Lipova 5-0, Internaţional Băleşti – ACS Ghiroda 1-1, Naţional Sebiş – Școlar Reșița 1-1, Gloria Lunca Teuz Cermei – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 4-0, CSM Lugoj – Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 1-0. AFC Hermannstadt II a stat.
Clasament: 1. ACS Şirineasa 53 puncte (golaveraj 53-11), 2. Școlar Reşiţa 41 (47-14), 3. Naţional Sebiş 41 (45-19), 4. CSM Lugoj 41 (44-25), 5. Universitatea II Craiova 38 (44-24), 6. CSO Filiaşi 30 (29-18), 7. ACS Ghiroda 28 (36-32), 8. Cetate Deva 27 (32-30), 9. Gloria Lunca Teuz Cermei 27 (41-41), 10. Şoimii Lipova 26 (28-30), 11. AFC Hermannstadt II 24 (30-47), 12. Millenium Giarmata 23 (37-47), 13. Centrul Naţional de Pregătire Timişoara 20 (18-38), 14. Internaţional Băleşti 12 (19-44), 15. Nuova Mama Mia Becicherecu Mic -15 (4-87).