13.1 C
Știri de ultima orăSportFotbal / Claudiu Keșeru i-a adus victoria lui Ludogorets. Românul e pe doi în clasamentul golgheterilor

Atacantul român Claudiu Keşeru (foto) a marcat golul prin care Ludogoreţ Razgrad a învins-o pe Septemvri Sofia cu scorul de 1-0, sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a 23-a din Bulgaria. Internaționalul nostru a izbutit golul în minutul 90+4, dintr-un penalti.
Keșeru a fost introdus pe gazon în minutul 55, în locul lui Swierczok, şi a primit un cartonaş galben în minutul 79. Claudiu Keşeru are 14 goluri marcate în 19 etape în acest sezon și este al doilea marcator din Parva Liga, golgheter fiind brazilianul Fernando Karanga, de la ȚSKA Sofia, cu 19 reușite.

Celălalt român de la campioana Bulgariei, fundașul Cosmin Moți, a fost doar rezervă.

Etapa a 23 din Bulgaria: sâmbătă, 3 martie: Etar – Cherno More 1-1, Levski – Beroe 0-0, Ludogorets – Septemvri Sofia 1-0; duminică, 4 martie – ora 15.00: Lokomotiv Plovdiv – Batev Plovdiv, ora 17.30: Bistritsa – Slavia Sofia; luni, 5 martie – ora 15.00: Dunav Ruse – ȚSKA Sofia, ora 17.30: Vereya – Pirin Blagoevgrad.