11.7 C
Știri de ultima orăSportMesajul celei mai bune sportive a anului 2017 pentru România. Simona Halep: Vă doresc un 2018 minunat, plin de bucurii! Debut victorios la Shenzhen

Aflată în China, la turneul de la Shenzhen, liderul mondial WTA Simona Halep a transmis un mesaj pentru fanii săi:

„La mulţi ani! Vă doresc un 2018 minunat, plin de bucurii!”, a notat Halep, într-o postare pe pagina sa de Facebook.

Simona Halep se află la Shenzhen, unde evoluează atât în proba de simplu, cât şi la dublu. Duminică, Halep şi Irina Begu s-au calificat în sferturile de finală la dublu.

La simplu, Simona Halepa început anul 2018 cu o victorie facilă, câştigând fără probleme meciul din runda inaugurală a turneului din China. Numărul 1 mondial a trecut în două seturi, scor 6-4, 6-1, de americanca Nicole Gibbs (110 WTA), după o oră şi nouă minute de joc.

În optimile turneului de la Shenzhen, dotat cu premii în valoare de 750.000 de dolari, Simona o va întâlni pe jucătoarea chineză Ying-Ying Duan, locul 91 WTA.