15.9 C
Știri de ultima orăSportPatrick Anghel, medaliat cu argint la Top 12

Patrick Anghel, medaliat cu argint la Top 12

Practicanții tenisului de masă de la CSS Craiova au participat recent la competiția Top 12, categoria copii (8-10 ani). Concursul s-a desfășurat recent la Constanța, cu participarea primilor 12 sportivi, băieți și fete, din clasamentul național. CSS Craiova a fost reprezentată de trei sportivi, Patrick Anghel, Alexandru Ilie și Carmina Găman. În întrecerea masculină, Patrick Anghel a obținut medalia de argint, pierzând un singur meci din cele 11 disputate, în fața câștigătorului competiției, Andrei Miroiu (CSM Buzău). Celălalt craiovean, Alexandru Ilie, s-a clasat pe locul șase.
La feminin, Carmina Găman s-a clasat în apropierea podiumului, pe locul patru. „Evidențiez evoluția bună a celor trei sportivi și sunt convins că vor urma și alte rezultate notabile. În urma parcursului bun din ultima vreme, Patrick Anghel și Carmina Găman au fost convocați la un stagiu de pregătire cu lotul național de juniori mici, care va avea loc în perioada 5-12 noiembrie. Fetele se vor prezenta la Constanța, iar băieții la Câmpulung“, a menționat antrenorul Liviu Nicoli de la CSS Craiova.