10 C
Știri de ultima orăSportTenis - Australian Open: Sorana Cîrstea, eliminată în optimi de Garbine Muguruza

Tenis – Australian Open: Sorana Cîrstea, eliminată în optimi de Garbine Muguruza

Sorana Cîrstea a fost eliminată în optimile de finală de la Australian Open de Garbine Muguruza (locul 7 în clasamentul WTA). Românca a pierdut în doua seturi, scor 6-2, 6-3.  Sorana a acuzat anumite probleme fizice şi a primit îngrijiri medicale în startul setului secund.
Pentru Sorana parcursul de la Australian Open a fost unul peste aşteptări. Târgovişteanca va urca 19 locuri în clasamentul WTA, până pe 59.
După eliminarea Soranei, România nu mai are nici un reprezentant în competiţiile de simplu de la Australian Open.