10.6 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportUS Open: Simona Halep o înfruntă pe Serena Williams, miercuri noapte, la ora 02.00

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 5 WTA, o va întâlni pe numărul 1 mondial Serena Williams, în sferturi la US Open, miercuri noapte, la ora 02.00, în primul meci din sesiunea de seară de pe arena Arthur Ashe.
Partida dintre ele va fi cea de-a noua, Williams conducând detaşat, scor 7-1, în meciurile directe, cu victorii obţinute în ultimele patru partide.
Jucătoarea germană de tenis Angelique Kerber, cap de serie numărul 2, este prima semifinalistă la US Open, după ce a trecut de italianca Roberta Vinci, a şaptea favorită, scor 7-5, 6-0. În semifinale, ea va juca în compania danezei Caroline Wozniacki sau a letonei Anastasija Sevastova.
Tot în sferturi vor mai avea loc meciurile Serena Williams (SUA) – Simona Halep (România) şi Anja Konjuh (Croaţia) – Karolina Pliskova (Cehia).