10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CSO Filiaşi – Viitorul Cârcea, scor 3-2, într-un joc amical

Fotbal / CSO Filiaşi – Viitorul Cârcea, scor 3-2, într-un joc amical

Filieşenii (în albastru) au făcut o partidă bună cu Viitorul Cârcea (foto: Alexandru Vîrtosu)

Divizionara C CSO Filiaşi s-a impus, scor 3-2, în amicalul disputat astăzi, pe stadionul „Chimia” de la Işalniţa, în faţa formaţiei de Liga a IV-a Viitorul Cârcea. Cârcenii au deschis scorul prin Ignat, care a fost servit cu o pasă pe culoar de Chirea și a înscris cu ajutorul barei din stânga (’56, 0-1). Filieșenii au restabilit egalitatea prin Fotescu, dintr-un penalti obținut de Bogdanovici (’63, 1-1). La doar două minute elevii lui Dragoș Bon au primit din nou o lovitură de la unsprezece metri, după un henț comis de un fundaș, iar Fotescu a transformat fără emoții (’65, 2-1). Viitorul a căutat golul doi și l-a găsit în minutul 84, Buciuman reluând de la patru metri lateral stânga, după mai multe driblinguri (2-2). Centralul Mihai Cârnaru s-a văzut nevoit să indice a treia oară punctul cu var în favoarea celor de la CSO, după un henț al unui fundaș, iar cel care a transformat a fost Cosmin Fruntelată (’85, 3-2).

CSO Filiaşi: Mogoşanu – Cimpoeru, Bălaşa, Lupu, Calu – Obeanu, Bogdanovici – Moraru, Tănase, Cruşoveanu – Fotescu. Au mai intrat: Iovănescu, Duriță, Borhot, Copilescu, Istudor, Georgescu, Papa, Fruntelată, Petcu. Antrenor: Dragoş Bon.

Viitorul Cârcea: Aramis – Nuţă, Trancă, Mirea, Andrei – Balaban, Chirea, Dumitraşcu, Ignat, Pârvu – Sârmon. Au mai intrat: Puţoi, Dicu, Stuparu, Poenaru, Vozaru, Buciuman, Mamut. Antrenor: Ionuţ Ţiclea.

Au arbitrat: Mihai Cîrnaru – Alexandru Bădici, Cătălin Pîrvulescu.