Acasă Sport Simona Halep, învinsă la Roland Garros după mai multe amânări ale meciului

Simona Halep, învinsă la Roland Garros după mai multe amânări ale meciului

Simona Halep a fost învinsă de Samantha Stosur, în optimile de la Roland Garros, în două seturi (6-7, 3-6). Această înfrângere vine după ce meciul ar fi trebuit să se joace duminică, însă ploaia a dus la amânarea meciului, iar partida s-a oprit atunci la scorul de 5-3 pentru Simona. Astăzi, cele două jucătoare au intrat pe teren pentru a continua partida de duminică, însă şansa nu a fost de partea Simonei. A pierdut primul set cu 6-7, apoi partida s-a întrerupt, din nou, în setul doi, la scorul de 2-3.

Partida a fost reluată în jurul orei 16:30, însă Halep a pierdut şansa calificării în sferturi.

Este fascinată de rapiditatea cu care circulă informaţia în mass-media şi crede că dacă lumea s-ar folosi doar de avantajele presei, barierele dintre oameni ar putea fi depăşite mai uşor.