21.7 C
Știri de ultima orăSportMeciul Halep - Stosur de la Roland Garros, amânat pentru azi

Meciul Halep – Stosur de la Roland Garros, amânat pentru azi

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, locul 6 WTA, a jucat duminică în optimile turneului de Mare Șlem de la Roland Garrros, dar meciul cu australianca Samantha Stosur, locul 24 WTA, a fost întrerupt din cauza ploii, în primul set, la scorul de 5-3 pentru Halep. Jocul trebuia să se dispute ieri, dar din cauza ploii organizatorii parizieni au anunţat că toate partidele au fost amânate pentru astăzi, de la ora 12.00, pe terenul 1. Duelul din „optimi“ este programat într-o zi în care ar fi trebuit să se dispute sferturile de finală. În aceste condiții, programul ultimelor zile de la Roland Garros va fi foarte încărcat, fără zile de pauză pentru sportivi.