Acasă Sport Fotbal – CSU Craiova s-a făcut de râs cu FC Voluntari

Fotbal – CSU Craiova s-a făcut de râs cu FC Voluntari

Nuno Rocha s-a zbătut mult, dar nu a reușit să treacă de defensiva ilfovenilor (foto: Alexandru Vîrtosu)

CS Universitatea Craiova a făcut un nou meci foarte prost și a pierdut, scor 1-2, partida disputată astăzi, pe stadionul „Extensiv”, în fața formației FC Voluntari, contând pentru etapa a 22-a din Liga I. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 22 prin Adrian Bălan, care a şutat la colţul din stânga porții după o pasă a lui Kone. FC Voluntari și-a majorat avantajul în minutul 78, când Pancu a transformat cu emoții o lovitură de la unsprezece metri, obţinută tot de el, după un duel cu Kay. CSU a redus din diferență prin Bancu, în minutul 90+3.

CS Universitatea: Bălgrădean – Achim, Kay, Iliev, Vătăjelu – Zlatinski, Mateiu – Ivan (’63, Curelea), Rocha, Bancu – Hergheligiu (’72, Măzărache). Antrenor: Emil Săndoi.

FC Voluntari: Balauru – D. Rus, Novakovic, S. Rădoi, Briceag – Novac (’84, Fl.Achim), Maftei – H. Kone, Goossens, Vâlceanu (’68, Iorga) – Ad. Bălan (’46, Pancu). Antrenor: Gigi Mulțescu.

Cartonașe galbene: Zlatinski ’70, Kay ’78 / Rus ‘9, Kone ’65.

Au arbitrat: George Rădulescu – Ovidiu Artene, Mircea Mihail Grigoriu; Cătălin Buși.

Observatori: Cornel Sorescu, Dan Potocianu.

Imediat după primirea celui de-al doilea gol, publicul craiovean a cerut demisia lui Emil Săndoi.

În partida viitoare, ultima din 2015, CS Universitatea Craiova va evolua în deplasare cu CSMS Iași, partida fiind programată sâmbătă, de la ora 18.00.

De copil i-a plăcut sportul, iar jocurile preferate sunt baschetul şi fotbalul, pe care le-a practicat cu o mică „tentă” de performanță. Este o persoană spontană care doreşte să înveţe în permanență lucruri noi.