Fotbal – Programe, clasamente, rezultate



minge

Liga I

Etapa a 12-a: vineri: ACS Poli Timișoara – CSMS Iași 2-2, ASA Târgu Mureș – CFR Cluj 0-0; sâmbătă: CS Universitatea Craiova – Pandurii Târgu Jiu 0-0, FC Viitorul – Petrolul Ploiești 1-0; duminică: Astra Giurgiu – FC Botoșani 1-0, Steaua – FC Voluntari 3-1; luni: Concordia Chiajna – Dinamo București 1-3.

Clasament:

1. Astra Giurgiu 12 7 3 2 22-16 24

2. FC Viitorul 12 6 5 1 21-10 23

3. Steaua București 12 6 4 2 15-8 22

4. Dinamo Bucuresti 12 5 6 1 15-8 21

5. Pandurii Târgu Jiu 12 5 5 2 14-11 20

6. ASA Târgu Mureș 12 4 6 2 11-7 18

7. CSU Craiova 12 4 4 4 11-9 16

8. CFR Cluj 12 5 5 2 16-10 14*

9. ACS Poli Timișoara 12 3 4 5 8-14 13

10. CSMS Iași 12 3 4 5 8-15 13

11. Concordia Chiajna 12 2 3 7 12-19 9

12. FC Botoșani 12 1 5 6 7-14 8

13. FC Voluntari 12 0 5 7 7-20 5

14. Petrolul Ploiești 12 1 5 6 7-13 2*

* Echipele CFR Cluj și Petrolul Ploiești au fost penalizate cu 6 puncte.

.

.

Liga a II-a, seria 2

Etapa a 5-a: sâmbătă: Gaz Metan Mediaş – CS Mioveni 3-3, Unirea Târlungeni – Olimpia Satu Mare 2-2, UTA Bătrâna Doamnă – CSM Vâlcea 1-1, Chindia Târgovişte – FC Braşov 1-2, FC Bihor Oradea – FCM Baia Mare 0-2, Metalul Reșița – FC Caransebeș 0-2; duminică: Universitatea Cluj – Șoimii Pâncota 0-1.

Clasament:

1. FCM Baia Mare 5 4 1 0 12-3 13

2. Gaz Metan Mediaş 5 3 2 0 9-6 11

3. Șoimii Pâncota 5 3 1 1 8-8 10

4. FC Caransebeș 5 3 0 2 8-5 9

5. CS Mioveni 5 2 2 1 12-8 8

6.UTA Bătrâna Doamnă 5 2 2 1 8-7 8

7. FC Braşov 5 2 2 1 7-6 8

8. CSM Vâlcea 5 2 2 1 7-7 8

9. Olimpia Satu Mare 5 2 1 2 11-8 7

10. Chindia Târgovişte 5 2 1 2 7-6 7

11. Unirea Târlungeni 5 1 1 3 6-10 4

12. Universitatea Cluj 5 1 0 4 1-4 3

13. FC Bihor Oradea 5 0 1 4 2-8 1

14. Metalul Reșița 5 0 0 5 4-16 0

.

.

Liga a III-a

Etapa a 5-a:

Seria 3: sâmbătă: Concordia II Chiajna – CS Afumați 1-2, SCM Pitești – Urban Titu 1-2, FC Voluntari II – Atletic Bradu 0-0, Sporting Turnu Măgurele – Sporting Roșiori 0-2, AFC Hărman – CS Ștefănești 2-2, CN „Dinicu Golescu” Câmpulung – FC Aninoasa 0-0, Inter Olt Slatina – CS Podari 3-1.

Clasament:

1. Inter Olt Slatina 5 4 1 0 11-3 13

2. CN „Dinicu Golescu” Câmpulung 5 4 1 0 8-1 13

3. CS Afumați 5 4 1 0 9-4 13

4. FC Voluntari II 5 2 2 1 9-7 8

5. Turnu Măgurele 5 2 1 2 6-6 7

6. Atletic Bradu 5 2 1 2 6-6 7

7. CS Podari 5 2 0 3 6-11 6

8. SCM Pitești 5 1 2 2 8-8 5

9. Sporting Roșiori 5 2 0 3 11-6 6

10. Urban Titu 5 2 0 3 8-9 6

11. CS Ștefănești 4 1 1 2 5-8 4

12. AFC Hărman 5 1 1 3 8-17 4

13. FC Aninoasa 4 0 2 2 2-4 2

14. Concordia II Chiajna 5 0 1 4 6-13 1

.

Seria 4: vineri: Nuova Mama Mia Becicherecul Mic – Pandurii II Târgu Jiu 3-1, Cetate Deva – Național Sebiş 1-3; sâmbătă: Metalurgistul Cugir – Minerul Motru 3-0, Millenium Giarmata – CSM Lugoj 0-2, ASU Poli Timișoara – CSO Filiași 3-1, CS Universitatea II Craiova – FC Hunedoara 0-2, CS Ineu – Performanţa Ighiu 0-4. Măgura Cisnădie a stat.

Clasament:

1. ASU Poli Timișoara 5 4 0 1 11-3 12

2. FC Hunedoara 5 4 0 1 11-4 12

3. Metalurgistul Cugir 5 3 1 1 12-6 10

4. Național Sebiş 5 3 1 1 5-3 10


5. Becicherecul Mic 4 3 0 1 9-7 9

6. CSM Lugoj 5 3 0 2 6-4 9

7. Performanţa Ighiu 5 2 2 1 8-4 8

8. Pandurii II Târgu Jiu 5 2 2 1 6-4 8

9. Minerul Motru 5 1 2 2 2-7 5

10. Măgura Cisnădie 4 1 1 2 1-4 4

11. CSO Filiași 5 1 0 4 6-10 3

12. Cetate Deva 4 1 0 3 5-9 3

13. CSU II Craiova 4 1 0 3 3-8 3

14. Millenium Giarmata 5 0 2 3 3-8 2

15. CS Ineu 4 0 1 3 1-8 1

.

.

Liga a IV-a Dolj

Etapa a 6-a: sâmbătă: Recolta Ostroveni – Luceafărul Craiova 5-2, Știința Malu Mare – Sic Pan Unirea 1-8, Unirea Leamna – Metropolitan Ișalnița 3-5, Viitorul Cârcea – Tractorul Cetate 2-5, Dunărea Calafat – Progresul Segarcea 4-1, Danubius Bechet – Dunărea Bistreț 2-3.

Clasament:

1. Dunărea Calafat 6 5 0 1 17-7 15

2. Recolta Ostroveni 6 4 1 1 21-11 13

3. Tractorul Cetate 6 4 1 1 16-10 13

4. Viitorul Cârcea 6 4 0 2 33-17 12

5. Danubius Bechet 6 4 0 2 25-12 12

6. Progresul Segarcea 6 4 0 2 14-13 12

7. Dunărea Bistreț 6 3 1 2 16-13 10

8. Metropolitan Ișalnița 6 2 0 4 22-17 6

9. Unirea Leamna 6 2 0 4 15-23 6

10. Sic Pan Unirea 6 1 2 3 19-23 5

11. Știința Malu Mare 6 0 1 5 13-40 1

12. Luceafărul Craiova 6 0 0 6 5-30 0

.

.

CN de Juniori, seria 4

Juniori A, etapa a 5-a: LPS Slatina – CSM Vâlcea 0-4, Academia de Fotbal „Gică Popescu” – CSS Slatina 1-2, CSJ Ştiința U Craiova – CFR Romgaz Craiova 3-1, CSS Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti 0-3. LPS Viitorul Pitești, CSS Craiova și Atletic Bradu au stat.

Clasament:

1. CSS Slatina 4 4 0 0 14-2 12

2. LPS Viitorul Pitesti 4 4 0 0 9-0 12

3. CSM Vâlcea 4 3 0 1 13-4 9

4. Atletic Bradu 3 2 1 0 6-2 7

5. Petrolul Ploieşti 4 2 1 1 8-7 7

6. CSS Craiova 4 1 1 2 7-6 4

7. Academia „GP” 4 1 1 2 4-5 4

8. LPS Slatina 3 1 0 2 4-9 3

9. CSJ Ştiinta U Craiova 4 1 0 3 4-14 3

10. CFR Romgaz Craiova 3 0 0 3 2-8 0

11. CSS Turnu Măgurele 4 0 0 4 3-14 0

.

.

CN de Juniori, seria 4

Juniori B, etapa a 5-a: Atletic Bradu – Dinamyk Craiova 1-0, LPS Slatina – CSM Vâlcea 1-0, CS Universitatea Craiova – LPS Viitorul Pitești 4-0, CSS Craiova – FC Olt Slatina 7-2, Academia „Gică Popescu” – CSS Slatina 2-2, CSJ Ştiinta U Craiova – CFR Romgaz Craiova 0-3, CSS Turnu Măgurele – CS Mioveni 0-3.

Clasament:

1. Atletic Bradu 5 5 0 0 18-1 15

2. CS Mioveni 5 5 0 0 12-3 15

3. LPS Slatina 5 4 0 1 16-2 12

4. CSS Slatina 5 3 2 0 15-7 11

5. Academia „GP” 5 3 1 1 19-7 10

6. CFR Romgaz Craiova 5 3 0 2 9-6 9

7. CSS Craiova 5 2 1 2 11-9 7

8. CSJ Ştiinta U Craiova 5 2 1 2 8-9 7

9. CSU Craiova 5 2 0 3 6-10 6

10. Dinamyk Craiova 5 2 0 3 4-10 6

11. CSM Vâlcea 5 1 1 3 4-6 4

12. FC Olt Slatina 5 0 0 5 5-20 0

13. LPS Viitorul Pitești 5 0 0 5 2-19 0

14. CSS Turnu Măgurele 5 0 0 5 1-21 0



Comenteaza acum

Alte stiri

Sumarul ediției de sâmbătă, 26 septembrie 2015

Actualitate

» Austria și-a modificat Constituția pentru a primi mai mulți migranți
» Oprea: Nu vom vota moțiunea de cenzură
» Sorin Oprescu a părăsit arestul pentru a fi dus la spital
» Elicopter prăbușit în Harghita
» Klaus Iohannis se întâlnește astăzi cu președintele Chinei
» Elveția interzice temporar vânzarea mașinilor diesel produse de Volkswagen
» „Maria Tănase Simfonic”, o seară magică
» Mănăstirea Călui, vatră a Buzeștilor
» Dezbaterile „Parteneri pentru dezvoltare“ au ajuns în Mehedinți
» Cartea de weekend

Dolj

» Cu repartitor, fără repartitor
» Tinerii olteni, prea puțin interesați de un loc de muncă
» Festivalul „Maria Tănase“, la cea de-a XXIII-a ediție
» Ce specializări preferă elevii la liceu
» Regizorul grec montează „Pescărușul“ de Cehov la TNC: Yiannis Paraskevopoulos, din nou pe scena craioveană
» Întreruperi energie electrică de luni

Gorj

» CJ Gorj investeşte în îmbunătăţirea infrastructurii stradale din Târgu Jiu
» Locuri de muncă multe, doritori puţini

Sport

» Fostul arbitru internațional de fotbal, Ion Crăciunescu, împlinește 65 de ani
» Fotbal – Valentin Iliev, la CS Universitatea Craiova
» Fotbal – Scor “alb” în derbiul Olteniei (update, declaraţii)
» Handbal (f): SCM Craiova, victorioasă cu CSM Ploieşti
» Baschet (m): SCM-U Craiova a încheiat la egalitate meciul retur cu Steaua CSM din Cupa României
» SCM-U a obținut doar o victorie la Cupa „Ion Constantinescu“
» Craiova și Ploiești joacă acum pe puncte
» Dan Oprescu: Bugetul e destul de firav
» Vrem goluri și spectacol!
» Fotbal – Programe, clasamente, rezultate

Magazin

» Horoscopul săptămânii viitoare
» Ia te uită! – Escape Plan: Testul suprem
» „Elixirul vieţii“, descoperit într-o bacterie
» Bancul zilei

Top