13.1 C
Știri de ultima orăSportFotbal - CSU Craiova, victorioasă cu Wisla Cracovia

Fotbal – CSU Craiova, victorioasă cu Wisla Cracovia

Ionuţ Târnăcop (dreapta) şi colegii săi nu au făcut o partidă prea bună cu polonezii de la Wisla Cracovia (foto: Alexandru Vîrtosu)

Formația CS Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 2-1 în partida amicală disputată astăzi, în stațiunea Belek – Antalya, în compania echipei poloneze Wisla Cracovia. Alb-albaștrii au deschis scorul prin Pablo Brandan, care a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri, poziție centrală (’50). Gruparea din Bănie și-a majorat diferența prin Băluță, care a finalizat cu șut din piruetă, de la aproximativ zece metri, după o combinație între Ivan și Bawab (’71). Polonezii au redus din diferență în minutul 73, prin Guerrier, după o acțiune frumoasă, la care defensiva noastră a fost ezitantă.

CSU Craiova: Straton – Achim (’46, Băluță), Frăsinescu, Acka, Briceag – Mateiu (70, Ivan), Madson (’77, Kay), Brandan, Târnăcop – Bawab, Rocha (’89, Varga). Antrenori: Emil Săndoi, Sorin Cârțu.

Wisla Cracovia, repriza 1: Miśkiewicz – Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Uryga, Dudka, Jankowski, Garguła, Stilić – Brożek.

Wisla Cracovia, repriza a 2-a: Bieszczad – Sarki, Guerrier, Kuczak, Bartosz, Stępiński, Bangura, Bierzało, Szywacz, Żemło – Torric Jebrin. Antrenor: Franciszek Smuda.

Mai multe amănunte şi galerie foto, în GdS de mâine.