17.8 C
Știri de ultima orăSportGimnastică: Larisa Iordache, locul 2 la Turneul Memorial Arthur Gander din Elveţia

Gimnasta Larisa Iordache s-a clasat pe locul secund la Turneul Memorial Arthur Gander de la Chiasso (Elveţia), în timp ce Marius Berbecar s-a clasat pe locul 4 în competiţia similară masculină, informează b1.ro.

Larisa Iordache a încheiat turneul de miercuri seară cu un total de 43,000 puncte, fiind depăşită de rusoaica Daria Spiridonova (43,200 puncte). Pe podium a mai urcat Elisabeth Seitz (Germania, 42,550 de puncte). La masculin, Marius Berbecar s-a clasat pe locul 4, cu un total de 58,150 puncte. Concursul masculin a fost câştigat de Oleg Verniaiev (Ucraina, 62,250).

La Turneul Memorial “Arthur Gander” au participat 11 gimnaste şi 9 gimnaşti. În 2013, Larisa Iordache a câştigat turneul elveţian, în timp ce Andrei Muntean s-a clasat pe locul secund.