13.1 C
Știri de ultima orăSportVâlcenii, victorioşi în faţa CS Baloteşti

Vâlcenii, victorioşi în faţa CS Baloteşti

Aflată în cantonament la Braşov, CSM Vâlcea a susţinut sâmbătă dimineaţă al doilea amical din acest stagiu, trupa lui Erik Lincar impunându-se de data aceasta, scor 3-1, în faţa echipei CS Baloteşti, nou-promovată în eşalonul secund. Golurile oltenilor au fost marcate de Orlando da Costa, Ovidiu Popescu şi Neagu, informează site-ul oficial al grupării din Zăvoi.
Erik Lincar a folosit două echipe distincte în acest joc: repriza 1: Fejer – Samson, I. Stoica, Cucui, Briceag – Ov. Popescu, Vlad Munteanu II, Geantă, Neagu – Orlando, Nkongue, repriza a 2-a: D. Popescu – Romero, M. Deaconescu, Izvoranu, Al. Ionescu – Piţian, Câju, Ad. Popa, I. Stancu – Ov. Mihai (D. Dumitraşcu), Codin.
„A fost o partidă destul de bună făcută de băieţi. Diferenţa de goluri putea fi mai mare, dar nu asta ne-a interesat. Am mai spus-o şi o repet: punem accent pe crearea relaţiilor de joc şi pe omogenizarea lotului, având în vedere că au venit mulţi fotbalişti noi“, a declarat managerul general al clubului vâlcean, Lucian Munteanu.
În primul joc din stagiul de la Braşov, CSM Vâlcea a pierdut cu 2-0 întâlnirea cu Unirea Târlungeni. Elevii lui Erik Lincar, Fane Nofitovici şi Robert Tufişi, vor mai juca alte două meciuri de pregătire, cu Săgeata Năvodari (5 august) şi FC Voluntari (8 august).