21.7 C
Știri de ultima orăSportACS Podari a învins la scor pe AS Milcov

ACS Podari a învins la scor pe AS Milcov

\n

Divizionara C ACS Podari a surclasat formaţia AS Milcov (Liga a IV-a Olt) în amicalul disputat ieri seară, pe teren propriu. Trupa lui Victor Naicu a învins cu 7-3 (4-1), graţie golurilor marcate de Andrei Ionescu (2), Cristi Niculescu, Dorin Preda, Crângoiu, Cristi Preda şi Segărceanu. Pentru oaspeţi au punctat Simion, Dumitraşcu şi Vasilescu.

Confruntarea nu a fost lipsită de nervi, spre finele primei reprize Mădălin Murgan şi un jucător de la AS Milcov au primit cartonaş roşu în urma unei altercaţii. Altfel, AS Milcov nu a dorit să termine jocul. Deranjaţi de o decizie a arbitrului asistent 2, conducătorii oaspeţi au decis să retragă echipa de pe teren când mai erau aproximativ şapte minute de joc.

ACS Podari: Mecea – Orban, Dina, Cr. Preda, Ciocioană – Stoica, Murgan, Crângoiu, Răduţ – D. Preda, C. Niculescu. Au mai intrat: Nedelcovici – Duicu, Preduţ, Luncan, Segărceanu, G. Mişu, A. Ionescu, Boerică, Mohora, Coca şi Dicu.

AS Milcov: Degeoiu – Moşteanu, Băluţă, Mangăru, Tudor, Năvală, Simion, Duică, Mierlăcioiu, Mămăligeanu, Nicolae. Au mai jucat: Jianu, Bădoi, I. Preda, Ignat şi Vasilescu. Sâmbătă, ACS Podari va mai juca un amical cu o echipă din Liga a IV-a Dolj.