8 C
Știri de ultima orăSportSCM-U şi Zalăul joacă luni decisivul

SCM-U şi Zalăul joacă luni decisivul

Echipa masculină de volei SCM-U Craiova a fost învinsă vineri, în deplasare, de VCM Zalău, cu scorul de 3-1 (25-16, 23-25, 25-20, 34-32), în meciul al patrulea din semifinalele Diviziei A1. În debutul jocului, elevii lui Dănuţ Pascu au fost de nerecunoscut. Apoi, pe fondul relaxării gazdelor, Laurenţiu Lică şi colegii săi şi-au adjudecat setul al doilea. Pe al treilea l-au cedat, iar în setul al patrulea au avut mai multe mingi de set, dar din cauza greşelilor în special la serviciu, au pierdut partida.
Cum SCM-U pierduse şi jocul al treilea, disputat joi, tot la Zalău, cu 3-0, scorul general a devenit 2-2.
Meciul al cincilea, cel decisiv, care va stabili echipa care va merge în finală  se va disputa luni, de la ora 17.00, în Sala Polivalentă din Craiova.
Prima echipă finalistă este campioana CVM Tomis Constanţa, care a trecut cu scorul general de 3-1 de Dinamo Bucureşti.
În sezonul trecut, SCM-U Craiova a jucat finala competiţiei, după ce a eliminat în semifinale tot echipa din Zalău (scor general 3-0).