12.6 C
Știri de ultima orăSportÎncă o victorie categorică pentru FC Olt

Încă o victorie categorică pentru FC Olt

Formaţia FC Olt Slatina a învins ieri, în deplasare, pe Atletic Bradu, cu scorul de 4-0, partida având loc pe terenul sintetic din localitatea argeşeană. Golurile au fost marcate de Cruşoveanu (‘6), Claudiu Ionescu (‘14), Victor Dobrescu (‘32) şi Ivănică (‘65). În timpul meciului doi jucători s-au accidentat: Viorel Vâlcică a suferit o entorsă la gleznă, iar Covalschi a acuzat o contractură.
Antrenorul Dan Oprescu a utilizat echipe diferite în cele două reprize. FC Olt a început jocul cu Mogoşanu – Anghelina, Cruşoveanu, Gligor, Giurcă – Bardu, Pavel, Ignea, Bancu – Cl. Ionescu, Dobrescu. În repriza a doua a intrat formaţia: Bugiu – C. Căpăţână, Wallace, Marincău, Covalschi – Huţanu, Vâlcică, Cuedan, Fl. Ştefan, Ciobanu, Ivănică. Au mai intrat: M. Căpăţână, Bogdanovici şi Gherghe. Până acum, FC Olt a disputat cinci amicale, înregistrând trei victorii şi două rezultate de egalitate. Altă colegă din seria 2 a Ligii a II-a, CSM Vâlcea a revenit ieri din cantonamentul efectuat în Ungaria.