17.8 C
Știri de ultima orăSportSCM, remiză cu echipa lui Tadici

SCM, remiză cu echipa lui Tadici

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a participat, weekendul trecut, la un turneul amical la Cluj-Napoca, memorialul „Tiberiu Rusu“. Sâmbătă, jucătoarele pregătite de Carmen Amariei au disputat două partide. În primul meci, au învins naţionala U20 a României, cu scorul de 32-31, apoi oltencele au fost învinse de echipa gazdă, „U“ Jolidon Cluj, cu scorul de 28-23. Ieri, Craiova a întâlnit HC Zalău, partida încheindu-se la egalitate, 28-28, după ce SCM a avut cinci goluri avans în repriza secundă. În prima repriză, antrenorul formaţiei sălăjene, Gheorghe Tadici, a primit cartonaşul roşu pentru proteste, fiind trimis în tribună. Ca măsură de protest, la pauză a oprit şapte jucătoare titulare în tribună.