Acasă Sport LIGA I: Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj, scor 3-0

LIGA I: Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj, scor 3-0

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a XVII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Golurile au fost marcate de Shamsin ’58 şi Alex Dos Santos ’85 şi ’90.

1-0: Shamsin a deschis scorul după o pasă de la Eric.

În minutul 69, Eric a marcat, însă golul a fost anulat după aproximativ două minute de arbitrul Cristian Balaj.

2-0: Dos Santos a marcat cu capul după o centrare de la Elton.

3-0: Dos Santos a reuşit „dubla” după o pasă de la Momcilovici.

Pandurii Târgu Jiu: Stanca – Momcilovici, Mamele, Paraskevas, Unguruşan (Buleică ’56) – Anton, Elton – Eric, Breeweld, Alex dos Santos – Adrovici (Shamsin ’25, Pleaşcă ’77). Antrenor: Cristian Pustai.

Universitatea Cluj: Veselovsky – Ciupe, Ninu, Abrudan, Takacs (Rilke ’67) – Cristocea, Bucşă – Kovacs (Calcan ’62), Tîrnăcop, Borza (Mendy ’54) – Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Dos Santos ’62, Shamsin ’76 / Ninu ’67, Tîrnăcop ’16

Arbitri: Cristian Balaj (centru) – Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică (asistenţi) – Horaţiu Feşnic (rezervă).

De copil i-a plăcut sportul, iar jocurile preferate sunt baschetul şi fotbalul, pe care le-a practicat cu o mică „tentă” de performanță. Este o persoană spontană care doreşte să înveţe în permanență lucruri noi.