10.6 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTrandafirescu, din nou pe podium

Trandafirescu, din nou pe podium

Ionuţ Trandafirescu, spadasinul de la CS Universitatea Craiova, a obţinut, weekendul trecut, un nou rezultat remarcabil. Acesta s-a clasat pe cea de-a treia treaptă a podiumului la o etapă din cadrul Cupei Mondiale-satelit, trofeul „Belgrad Trophy“, din capitala Serbiei. În urma acestui rezultat, Trandafirescu a primit puncte în clasamentul mondial al Federaţiei Internaţionale. La masculin individual au participat 70 de concurenţi, iar ceilalţi craioveni prezenţi au ocupat următoarele locuri: Alin Sbârcia – locul 14, Liviu Dragomir – locul 18 şi Dorian Pârvan – locul 19. La feminin, cea mai bună prestaţie dintre sportivele de la CS Universitatea a avut-o Oana Puiu, clasată pe locul şapte, după un efort de voinţă remarcabil, Raluca Sbîrcia s-a clasat pe locul 9, Diana Donoiu a ocupat locul 21, iar Alexandra Ionică Cârstea a încheiat competiţia pe locul 40. Concursul „Belgrad Trophy“ a reunit sportivi din 23 de ţări.