24.3 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportNu au marcat nici un punct în primul sfert!

Nu au marcat nici un punct în primul sfert!

Baschetbalistele de la SCM-CSS Craiova au suferit, sâmbătă, încă un eşec la scor în Liga Naţională. Elevele lui Daniel Vasile, care etapa trecută obţinuseră o victorie surprinzătoare cu Târgu Mureş, au fost învinse acum, în deplasare, de vicecampioana CSM Târgovişte, cu scorul de 115-37 (30-0, 27-19, 36-8, 22-10). După cum se poate vedea, oltencele au reuşit contraperformanţa de a nu marca nici un punct în primul sfert, adică zece minute. Aproape jumătate din punctele reuşite de SCM-CSS au aparţinut Irinei Moţăţeanu (18 puncte), cealaltă jucătoare experimentată din lotul craiovean, Janina Ninu marcând nouă puncte. În afară de cele două, au mai jucat junioarele de 16 ani: Izabela Tinca (2), Miruna Minculeasa (4), Andreea Oltenu (1), Daria Niţă, Clara Smarandache (3), Maria Pirnea şi o jucătoare care are meciuri în prima ligă, Andreea Gliga, dar care acum nu a marcat nici un punct. Altă echipă feminină de la clubul municipalităţii craiovene, cea de volei feminin, a învins, în deplasare, cu 3-1 (22-25, 25-18, 25-14, 25-21), pe CSM Bucureşti. Etapa viitoare, echipa craioveană va întâlni, pe teren propriu, formaţia Unic LPS Piatra Neamţ.