7.3 C
Știri de ultima orăSportLIGA I: Pandurii Târgu Jiu - Dinamo, scor 2-1

LIGA I: Pandurii Târgu Jiu – Dinamo, scor 2-1

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Dinamo, în primul meci al etapei a VII-a a Ligii I, în care dinamoviştii au jucat în inferioritate numerică din minutul 62.

Pentru Pandurii au marcat Momcilovici ’76 şi Eric ’86, iar pentru Dinamo a înscris Matei ’37, informează Mediafax.

0-1: Cosmin Matei a înscris cu un şut la coţul lung de la aproximativ 18 metri

1-1: Momcilovici a marcat cu capul după un corner executat de Eric

2-1: Eric a adus Pandurii în avantaj cu un şut din afara careului

Dinamo a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 62, după ce Grecu a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Unguruşan, Mamele, Erico, Momcilovici – Anton, Breeveld (Ciucur ’46) – Buleică, Eric, Nicoară (Di Stefano ’46) – Matulevicius (Rubio ’66). Antrenor: Cristian Pustai.

Dinamo: Bălgrădean – Luchin, Durimel, Grigore, Grecu – Thicot (Lazăr ’81), Boubacar, Elton (Şerban ’69) – Matei (Filip ’69), Ţucudean, Curtean. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Cartonaşe galbene: Erico ’28, Unguruşan ’29, Matulevicius ’35, Rubio ’88 / Grecu ’31, Durimel ’46, Grigore ’55, Lazăr ’90+3

Cartonaş roşu: Grecu ’62.

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat de Miclos Nagy şi Marius Nicoară. Rezervă a fost Cătălin Popa.

Observatori au fost Ion Turculeanu şi Patriţiu Abrudan.