9.8 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportAdrian Stoian: Vreau să joc la Roma

Adrian Stoian: Vreau să joc la Roma

Mijlocaşul craiovean al formaţiei Chievo Verona, Adrian Stoian, fotbalist care şi-a efectuat junioratul la Şcoala de Fotbal „Gică Popescu“, a declarat că îşi doreşte să evolueze la AS Roma, echipă care l-a cedat la gruparea veroneză, informează Mediafax. „Vreau să joc la AS Roma. Este un obiectiv pe care îl am de când am ajuns aici. Mulţumită Romei sunt în Serie A şi mulţumită formaţiei Chievo joc. Vom vedea ce va fi“, a declarat Adrian Stoian, intervievat de Sky Sport la pauza meciului AS Roma – Chievo Verona.
Formaţia AS Roma, cu portarul Bogdan Lobonţ integralist, a fost învinsă, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Chievo Verona, în primul meci al etapei a 36-a a campionatului Italiei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Thereau, în minutul 90. La Chievo Verona au evoluat Paul Papp şi Adrian Stoian. Papp a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 45+1. Stoian, care a evoluat până în minutul 83, a primit un cartonaş galben în minutul 42.
În urma victoriei de pe „Olimpico“, formaţia Chievo şi-a asigurat rămânerea în Serie A.