12 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportCostea şi compania, perdanţi în Moldova

Costea şi compania, perdanţi în Moldova

Formaţia CS Turnu Severin a pierdut partida disputată duminică, în deplasare, cu Ceahlăul Piatra-Neamţ, scor 0-1, contând pentru etapa a 24-a din Liga I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Marc, în minutul 38, care a reluat cu latul din patru metri un balon centrat din corner de Constantinescu.
De menţionat că, în minutul 51, Florin Costea a obţinut un penalti după un fault comis de Achim, dar lovitura de pedeapsă, executată tot de el, a fost apărată de Jovici.
Ceahlăul: Jovici – Dumitraş, Rusu, Marc, Ichim – Achim (‘89, Tolimir), Onciu – Gheorghiu (‘85, Ştefănescu), Golubovici, Bădescu (‘90+2, Lukanovici) – Constantinescu. Antrenor: Constantin Enache.
CS Turnu Severin: Panagopoulos – Hasanovici, Durimel (‘45, Bălău), Asanovici, Brata (‘65, Tobă) – Neacşa (‘72, Thomas), Vranjkovici, Djalilov, Olah – Fl. Costea, Roman. Antrenor: Jerry Gane.
Au arbitrat: Ad. Comănescu – M. Nagy, B. Velicu; G. Ionescu.