17.8 C
Știri de ultima orăSportCFR Cluj, cuminţită de Galata

CFR Cluj, cuminţită de Galata

Campioana României, CFR Cluj, a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, cu 3-1 (1-0), de echipa turcă Galatasaray Istanbul, într-un meci din etapa a patra a grupei H a Ligii Campionilor. Golurile învingătorilor au fost marcate de Burak Yilmaz, în minutele 18, 61 şi 74. Pentru CFR Cluj a înscris Sougou, în minutul 53.
„Este un început prost pentru mine, ştiam de diferenţa de calitate, ne-am creat şase sau şapte ocazii de gol, nu le-am concretizat, iar golurile doi şi trei ale Galatei sunt pe greşelile noastre. Totul e deschis. Orice se poate întâmpla, trebuie să fim optimişti. Mai avem şanse, trebuie să credem în noi“, a declarat tehnicianul clujenilor, Paulo Sergio, la Dolce Sport.
CFR Cluj: Felgueiras – Sepsi (‘31, Bastos), Cadu, Piccolo, Ivo Pinto – Sougou, G. Mureşan, Godemeche (‘46, Bjelanovici), L. Alberto – Camora – Kapetanos (‘76, Valente). Antrenor: Paulo Sergio.
Galatasaray: Muslera – Eboue, Cris, Nounkeu, Riera – Hamit Altintop (‘90+1, Semih Kaya), Kurtuluş Yekta (‘89, Sabri Sarioglu), Selcuk Inan, Emre Colak – Umut Bulut (‘76, Amrabat), Burak Yilmaz. Antrenor: Fatih Terim.
În celălalt meci al grupei H, Sporting Braga a fost învinsă pe teren propriu de Manchester United 1-3, clasamentul arătând astfel: 1. Manchester United 12 puncte (golaveraj 9-4), 2. CFR 4 (5-6), 3. Galatasaray 4 (4-5), 4. Sporting Braga 3 (5-8).