10.1 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportPătraşcu: Meritam un egal

Pătraşcu: Meritam un egal

Fotbalistele de la Real Craiova nu reuşesc să câştige puncte în faţa celor două favorite la câştigarea titlului naţional, Olimpia Cluj şi FCM Târgu Mureş. Fetele lui Sorin Pătraşcu au fost învinse, sâmbătă, pe teren propriu, de echipa din Târgu Mureş cu scorul de 3-1 într-un meci din cadrul etapei a patra din play-off. Antrenorul oltencelor consideră că un rezultat de egalitate ar fi fost mai echitabil, ţinând cont de jocul prestat de cele două echipe. „A fost un meci disputat şi îmi pare rău că nu am obţinut măcar un egal. Adversarele nu au fost cu nimic mai presus de noi. Am condus cu 1-0, la pauză ne-au egalat şi s-au desprins pe final, în minutele 81 şi 83. Din lipsa banilor nu am mai putut aduce la meci două jucătoare de bază, Voica şi portarul Bertea, care sunt din alte oraşe“, a explicat Pătraşcu. Unicul gol al craiovencelor a fost reuşit de Andreea Cojocaru. Pentru Real au evoluat: Vâlciu – Pozmac, Neacşu, Stanciu, Moacă – Tomescu, Cergan, Iordăchiuş, Cojocaru – Ristache, A. Peşu. Au mai intrat: Botnaru, Bâscoveanu şi Dragomir. Pentru Real urmează un meci greu pe terenul campioanei Olimpia Cluj, iar în ultima etapă din play-off, formaţia din Bănie va juca miercurea viitoare, pe teren propriu, cu CS Brazi, miza fiind locul trei. Ambele formaţii au câte trei puncte acumulate în play-off.