20.9 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportAlexandra Anghel, remarcată de bulgari

Alexandra Anghel, remarcată de bulgari

Patru dintre luptătorii de la LPS „Petrache Trişcu“ Craiova, însoţiţi de antrenorii Aurel şi Marius Cimpoieru, au participat zilele trecute la un puternic concurs internaţional desfăşurat la Ruse, în Bulgaria, cu participarea unor sportivi din şase ţări (Macedonia, Polonia, Germania, Ucraina, România şi Bulgaria). Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Alexandra Anghel, medaliată cu aur în limitele categoriei de greutate 52 kg. Sportiva craioveană a fost declarată cea mai bună luptătoare străină din concurs în condiţiile în care are 15 ani şi a concurat la categoria de vârstă 15-17 ani. Pe podium a urcat şi Cristian Surugiu, clasat pe locul trei la categoria 58 kg, iar Ionuţ Răduică a ocupat locul cinci la categoria 46 kg.