5.3 C
Știri de ultima orăSportPasă neagră la Energia

Pasă neagră la Energia

Energia Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate pe terenul echipei CSM Satu Mare, scor 25-25, în etapa a 17-a a Ligii Naţionale de handbal masculin, şi a coborât pe locul şapte. Echipa lui Liviu Andrieş a scăpat victoria printre degete, nereuşind să gestioneze un avans de trei goluri cu patru minute înainte de final (24-21, ‘56). Andrieş susţine că şi arbitrajul a fost defavorabil, incriminând, în special, ultima fază a jocului. „Putem spune că e un semieşec după cum s-au desfăşurat treburile în teren, dar e un punct câştigat. Am avut 24-21 în minutul 56, dar, din păcate, arbitrajul a avut câteva momente penibile. Chiar la ultima fază, Apolzan a fost faultat pe aruncare, adversarul era în semicerc, şi nu a acordat nimic“, a declarat Andrieş. Energia continuă pasa proastă, iar următoarele două jocuri de pe teren propriu, cu codaşele CSM Ploieşti şi CSM Bucureşti, o pot reabilita. Pentru Energia au evoluat: Dragomir, Rădulescu – Apolzan 9 goluri, Ilieş 4, Asoltanei 4, Mocanu 2, Mazilu I. 2, Popescu V. 1, Şandru 1, Păiuş 1, Popescu A. 1.