10 C
Știri de ultima orăSportCernat a dat gol cu Ankaragucu

Cernat a dat gol cu Ankaragucu

Fotbalistul echipei Karabukspor, Florin Cernat, a înscris un gol din penalti în meciul câştigat sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Ankaragucu, care în urma acestui rezultat a pierdut orice şansă de a se menţine în primul eşalon din Turcia. Cernat, integralist la Karabukspor, a transformat un penalti în minutul 64, celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Jahic (‘45+2, ‘74). Pentru Ankaragucu au înscris Demirhan (‘21) şi Atilla (‘66). Cernat, care este la al optulea gol înscris în acest sezon pentru Karabukspor, a primit un cartonaş galben în minutul 42.
Alte rezultate înregistrate în etapa a 28-a în campionatul Turciei: Ordurspor – Kayserispor 1-0, Samsunspor – Bursaspor 0-3, Manisaspor – Gaziantepspor 0-2, Eskişehirspor – Fenerbahce 2-1, Istanbul BB – Antalyaspor 4-0, Genclerbirligi – Sivasspor 3-3, Trabzonspor – Mersin 2-3, Galatasaray – Beşiktaş 3-2. Clasament: 1. Galatasaray 63 de puncte, 2. Fenerbahce 54, 3. Beşiktaş 49.