6.2 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportGăzarii, puşi la punct de Apa Craiova

Găzarii, puşi la punct de Apa Craiova

Divizionara secundă Gaz Metan Severin a dezamăgit în amicalul susţinut ieri, pe terenul secund al stadionului „Oltenia“ de la Combinat, suferind o înfrângere, scor 0-2, în faţa formaţiei CS Apa Craiova (locul 1 în Liga a IV-a Dolj). Golurile gazdelor au fost marcate de Tâmplaru (‘7), care a şutat pe jos, la colţul din dreapta lui Şteţca, din interiorul careului de 16 metri, şi de Octavian Trăistaru, care, găsit excelent în careu de un coechipier, l-a învins pe portarul severinean cu o „scăriţă“ din marginea careului mic. „Pentru noi a însemnat foarte mult să jucăm cu o echipă de Liga a II-a. Asta i-a motivat mult pe băieţi, au avut o atitudine bună şi au reuşit să facă un meci pe măsură. Această victorie ne ajută la moral, dar trebuie să ne vedem în continuare de treabă“, a explicat antrenorul craiovenilor, Victor Naicu.
CS Apa Craiova: Surdu – Ionele, Gheorghiţă, Lupu, Tătaru – Băia, Nedelea, Trăistaru, Preduţ – Tâmplaru, Stăncuţă. Au mai jucat: Firulescu, Cojocaru, Crişan, Barbu, Dobre, Sodoleanu. Antrenor: Victor Naicu.
Gaz Metan Severin – prima repriză: Şteţca – Mirescu, Bălău, Cosic, Giurgiu – Zaharia, Moutinho, Mitic, Bălace – Vancea, Abba; repriza a doua: Neagoe – Trifu, Rioşanu, D. Ignat, L. Rusu – Al. Mitriţă, Dandea, Şaim, Cândea – Al. Marin, Oprea (Abba). Antrenor: Marian Bondrea.
Următorul amical al formaţiei Gaz Metan Severin va avea loc mâine dimineaţă, pe terenul sintetic de la Motru, în compania formaţiei locale, Minerul (Liga a III-a).